Lublin, ul. Inflacji Morawieckiego. Ktoś tu drwi z rządu? Premier się wścieknie

2022-01-21 9:03
Lublin, ul. Inflacji Morawieckiego. Ktoś tu drwi z rządu? Premier się wścieknie
Autor: Google Maps Lublin, ul. Inflacji Morawieckiego. Ktoś tu drwi z rządu? Premier się wścieknie

Premier Mateusz Morawiecki na pewno nie będzie zadowolony, gdy spojrzy na internetową mapę Lublina i na spokojnych Czubach zobaczy… ul. Inflacji Morawieckiego. W Lublinie od lat rządzi prezydent wywodzący się z Platformy Obywatelskiej, któremu nie po drodze z obecnym rządem, ale „inflacja Morawieckiego”, to nie sprawka Miasta. Ktoś zadrwił z rządu w Mapach Google.

AKTUALIZACJA: 21.01.2022. Ulica Inflacji Morawieckiego zniknęła z Lublina, ale…

Ulica Inflacji Morawieckiego zniknęła równie szybko, jak się pojawiła. Na mapach dostarczanych przez Google nie ma już takiego miejsca. „Błąd” został zgłoszony i naprawiony. Okazuje się jednak, że Inflacja Morawieckiego nie zniknęła całkowicie. Teraz pojawiła się w Tarnobrzegu. Też jako nazwa niewielkiej uliczki i tu także – prawdopodobnie – wkrótce zniknie z internetowych map.

Wcześniej informowaliśmy:

Najpopularniejsza w sieci usługa map i nawigacji, dostarczana przez internetowego giganta Google, nie jest wolna od – nazwijmy to – niespodzianek. Czujni mieszkańcy Lublina właśnie zauważyli na planie miasta nową ulicę imienia inflacji Morawieckiego. To oczywiście nawiązanie do premiera i powiększającej się w Polsce inflacji. Ktoś tu drwi z rządu?! Premier Mateusz Morawiecki może się wściec!

Wyjaśnijmy, że ulica Inflacji Morawickiego istnieje tylko wirtualnie, na Mapach Google. W rzeczywistości na Fantastycznej nie znajdziemy żadnej tabliczki z takim adresem. Ktoś w sieci zmienił nazwę fragmentu wspomnianej ulicy, drwiąc z rządu. I choć każdy użytkownik Google Maps może równie łatwo zgłosić błąd i nieprawdziwe dane na mapie, to ulica nawiązująca do powiększającej się drożyzny w Lublinie cały czas wirtualnie istnieje. Ile czasu zajmie jej „likwidacja”? Ciężko przewidzieć.

Lublin, ul. Inflacji Morawieckiego. To dobra nazwa?
Autor: Google Maps Lublin, ul. Inflacji Morawieckiego. To dobra nazwa?
Sedno Sprawy - Włodzimierz Czarzasty

Niewielka odnoga osiedlowej uliczki (Fantastyczna) przy skrzyżowaniu Filaretów i Jana Pawła II w Lublinie pewnie nigdy nie zyskałaby takiej sławy, gdyby nie internetowa drwina z rządu. Być może żart ten nie rozbawi premiera, rządzących, ani nawet sympatyków Prawa i Sprawiedliwości, ale o najnowszej lubelskiej ulicy stało się już głośno nie tylko mieście, ale i w całej Polsce.

Przypadek ul. Inflacji Morawieckiego z Lublina nie jest oczywiście aż takim ewenementem. Owszem, tak niezwykłej nazwy osiedlowej dróżki nie ma żadne miasto, ale… zdarzały się już podobne, internetowe żarty. Nie tak dawno – o czym informowaliśmy – w Olkuszu (rodzinnym mieście o. Tadeusza Rydzyka) pojawiła się ulica… Imperatora Kaczafiego.

Sonda
Lublin, ul. Inflacji Morawieckiego. To dobra nazwa?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE