Lublin, ul. Inflacji Morawieckiego. Ktoś tu drwi z rządu? Premier się wścieknie

i

Autor: Google Maps Lublin, ul. Inflacji Morawieckiego. Ktoś tu drwi z rządu? Premier się wścieknie

Lublin, ul. Inflacji Morawieckiego. Ktoś tu drwi z rządu? Premier się wścieknie

2022-01-21 9:03

Premier Mateusz Morawiecki na pewno nie będzie zadowolony, gdy spojrzy na internetową mapę Lublina i na spokojnych Czubach zobaczy… ul. Inflacji Morawieckiego. W Lublinie od lat rządzi prezydent wywodzący się z Platformy Obywatelskiej, któremu nie po drodze z obecnym rządem, ale „inflacja Morawieckiego”, to nie sprawka Miasta. Ktoś zadrwił z rządu w Mapach Google.

AKTUALIZACJA: 21.01.2022. Ulica Inflacji Morawieckiego zniknęła z Lublina, ale…

Ulica Inflacji Morawieckiego zniknęła równie szybko, jak się pojawiła. Na mapach dostarczanych przez Google nie ma już takiego miejsca. „Błąd” został zgłoszony i naprawiony. Okazuje się jednak, że Inflacja Morawieckiego nie zniknęła całkowicie. Teraz pojawiła się w Tarnobrzegu. Też jako nazwa niewielkiej uliczki i tu także – prawdopodobnie – wkrótce zniknie z internetowych map.

Wcześniej informowaliśmy:

Najpopularniejsza w sieci usługa map i nawigacji, dostarczana przez internetowego giganta Google, nie jest wolna od – nazwijmy to – niespodzianek. Czujni mieszkańcy Lublina właśnie zauważyli na planie miasta nową ulicę imienia inflacji Morawieckiego. To oczywiście nawiązanie do premiera i powiększającej się w Polsce inflacji. Ktoś tu drwi z rządu?! Premier Mateusz Morawiecki może się wściec!

Wyjaśnijmy, że ulica Inflacji Morawickiego istnieje tylko wirtualnie, na Mapach Google. W rzeczywistości na Fantastycznej nie znajdziemy żadnej tabliczki z takim adresem. Ktoś w sieci zmienił nazwę fragmentu wspomnianej ulicy, drwiąc z rządu. I choć każdy użytkownik Google Maps może równie łatwo zgłosić błąd i nieprawdziwe dane na mapie, to ulica nawiązująca do powiększającej się drożyzny w Lublinie cały czas wirtualnie istnieje. Ile czasu zajmie jej „likwidacja”? Ciężko przewidzieć.

Lublin, ul. Inflacji Morawieckiego. To dobra nazwa?

i

Autor: Google Maps Lublin, ul. Inflacji Morawieckiego. To dobra nazwa?
Sedno Sprawy - Włodzimierz Czarzasty

Niewielka odnoga osiedlowej uliczki (Fantastyczna) przy skrzyżowaniu Filaretów i Jana Pawła II w Lublinie pewnie nigdy nie zyskałaby takiej sławy, gdyby nie internetowa drwina z rządu. Być może żart ten nie rozbawi premiera, rządzących, ani nawet sympatyków Prawa i Sprawiedliwości, ale o najnowszej lubelskiej ulicy stało się już głośno nie tylko mieście, ale i w całej Polsce.

Przypadek ul. Inflacji Morawieckiego z Lublina nie jest oczywiście aż takim ewenementem. Owszem, tak niezwykłej nazwy osiedlowej dróżki nie ma żadne miasto, ale… zdarzały się już podobne, internetowe żarty. Nie tak dawno – o czym informowaliśmy – w Olkuszu (rodzinnym mieście o. Tadeusza Rydzyka) pojawiła się ulica… Imperatora Kaczafiego.

Sonda
Lublin, ul. Inflacji Morawieckiego. To dobra nazwa?