Krasnobród: Nielegalna kąpiel skończyła się tragicznie. Czarna seria utonięć!

i

Autor: KWP Lublin Krasnobród: Nielegalna kąpiel skończyła się tragicznie. Czarna seria utonięć!

Krasnobród: Nielegalna kąpiel skończyła się tragicznie. Czarna seria utonięć!

2021-07-20 14:37

Sezon wakacyjny – nierozerwalnie związany z wypoczynkiem nad wodą – trwa w najlepsze, ale przynosi też najtragiczniejsze możliwe historie… W Krasnobrodzie na Lubelszczyźnie nielegalna kąpiel skończyła się tragicznie. 38-letnia mieszkanka Warszawy zaczęła tonąć 100 metrów od brzegu. Jej życia nie udało się uratować… Czarna seria utonięć trwa – mimo działań ratowników, apeli o ostrożność i działalności służb. Od 1 kwietnia Komenda Główna Policji odnotowała ogółem 191 zgonów w wyniku utonięcia.

Krasnobród. W weekend nielegalna kąpiel skończyła się tragicznie dla 38-letniej kobiety. Mieszkanka Warszawy postanowiła popływać w miejscu, gdzie kąpiele są zabronione… Niestety, efekt był tragiczny. Około 100 metrów od brzegu zaczęła tonąć. Pomoc przyszła szybko, ale pomimo reanimacji, jej życia nie udało się uratować.

Do tragedii doszło w sobotę wieczorem w Krasnobrodzie (pow. zamojski) na Lubelszczyźnie.

Jeszcze przed przyjazdem służb kobietę z wody wyciągnął jej znajomy, który widział, jak 38-latka zaczęła się topić. Natychmiast zareagował i popłynął jej na ratunek. Do przyjazdu karetki pogotowia reanimował kobietę – relacjonuje st. asp. Dorota Krukowska-Bubiło z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. – Później resuscytację krążeniowo-oddechową przejęła załoga karetki, która przewiozła 38-latkę do szpitala. Niestety pomimo udzielonej pomocy, kobieta zmarła.

Super Raport 20.07 (Goście: Leszek Miller - eurodeputowany, były premier oraz Hanna Gill-Piątek - Polska 2050)

Policjanci, którzy badają okoliczności tragedii, ustalili, że mieszkanka stolicy wypoczywała w rejonie zalewu w Krasnobrodzie razem ze znajomymi. W pewnym momencie postanowiła wejść do wody w miejscu, gdzie było to zabronione. Prawdopodobnie wcześniej razem z przyjaciółmi piła alkohol. Potwierdzą to wyniki sekcji zwłok.

Na miejscu policjanci wykonali czynności procesowe. Mundurowi z Krasnobrodu pod nadzorem prokuratury wyjaśniają wszystkie szczegóły tego tragicznego zdarzenia – zapewnia Krukowska-Bubiło. I jednocześnie prosi, po raz kolejny, o rozsądek i ostrożność. – Apelujemy, aby podczas wypoczynku nad wodą pamiętać o zasadach bezpieczeństwa.

Jak wynika z danych Rządowego Centrum Bezpieczeństwa i Komendy Głównej Policji – trwający sezon wypoczynku nad wodą jest tragiczny. Od 1 kwietnia w całym kraju odnotowano ogółem 191 zgonów w wyniku utonięcia.

– Zażywajmy kąpieli wodnych tylko w miejscach do tego przeznaczonych, gdzie nad bezpieczeństwem czuwa ratownik. Przestrzegajmy regulaminu kąpieliska oraz stosujmy się do uwag i zaleceń ratownika. Nie pływajmy w czasie burzy, mgły lub porywistego wiatru. Pływanie po zachodzie słońca też jest niebezpieczne. Nigdy nie należy wchodzić do wody po spożyciu alkoholu. Nie należy także przeceniać swoich umiejętności pływackich – przestrzega st. asp. Dorota Krukowska-Bubiło z KMP w Zamościu.