koronawirus Lubelskie

i

Autor: pixabay.com/Engin_Akyurt

Koronawirus: 172 NOWE ZAKAŻENIA w woj. lubelskim. Kolejne zgony przez COVID-19

2020-10-05 10:41

Nowe dane o koronawirusie w Lubelskiem nie napawają optymizmem. W weekend przez dwa dni potwierdzono ponad 200 przypadków. Poniedziałkowy raport to z kolei aż 172 zakażenia jednego dnia! Ostatnie dni to spory wzrost liczby aktywnych przypadków COVID-19, a liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 rośnie bardzo szybko. Jak wygląda aktualna sytuacja epidemiologiczna w województwie lubelskim? Rośnie liczba zgonów. W szpitalach w regionie zmarły koleje osoby chore na COVID-19.

Mamy 2006 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowało w poniedziałek przed południem Ministerstwo Zdrowia. Aż 172 przypadki to mieszkańcy województwa lubelskiego. W naszym regionie rośnie też dramatyczny bilans ofiar śmiertelnych COVID-19. Zmarli pacjenci z Lublina, Białej Podlaskiej i Łęcznej.

Na terenie województwa lubelskiego potwierdzono pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych 172 nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Do 5 października potwierdzono łącznie 3270 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 2173 ozdrowieńców i zarejestrowano 53 zgony – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci kolejnych ofiar epidemii koronawirusa. Na COVID-19 zmarło dwóch mężczyzn – w Poznaniu i Kościerzynie. Z kolei aż 27 kolejnych osób, to zmarli pacjenci szpitali w całym kraju, którzy – jak podaje resort – mieli choroby współistniejące. Wśród nich są też niestety mieszkańcy województwa lubelskiego. Zmarli 77-letnia kobieta (Biała Podlaska), 70-letni mężczyzna (Łęczna), 69-letni i 72-letni mężczyzna (Lublin).

Koronawirus 5.10.2020

i

Autor: Super Express

Nowe zakażenia koronawirusem w województwie lubelskim. Tylko w weekend potwierdzono ponad 200 przypadków SARS-CoV-2 u mieszkańców województwa lubelskiego. Zmarły dwie kolejne osoby chore na COVID-19 – w Chełmie i w Łęcznej.

Do 4 października potwierdzono łącznie 3098 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 2151 ozdrowieńców i zarejestrowano 49 zgonów – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Super Raport 02.10 (Goście: Joanna Scheuring-Wielgus - Lewica, Radosław Fogiel - wicerzecznik PiS)

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.

i

Autor: Wydawnictwo Harde