Koronawirus Lubelskie

i

Autor: pixabay.com/Engin_Akyurt

Koronawirus. Lubelskie: PONAD 200 ZAKAŻEŃ w dwa dni. Epidemia przybiera na sile [RAPORT]

2020-10-05 7:57

Koronawirus nie odpuszcza i nadal atakuje – także województwo lubelskie. W weekend, w dwa dni potwierdzono ponad 200 zakażeń! Epidemia przybiera na sile. W niedzielę na Lubelszczyźnie było blisko 900 aktywnych przypadków COVID-19. W poniedziałek ta liczba może jeszcze wzrosnąć. Jak wygląda aktualna sytuacja epidemiologiczna w Lubelskiem?

Poniedziałkowy raport o koronawirusie SARS-CoV-2 w Polsce i na Lubelszczyźnie: Koronawirus: 172 NOWE ZAKAŻENIA w woj. lubelskim. Kolejne zgony przez COVID-19.

Koronawirus. Lubelskie: Epidemia przybiera na sile. Tylko w weekend, przez dwa dni, potwierdzono ponad 200 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 na Lubelszczyźnie. Zmarły kolejne osoby chore na COVID-19.

W sobotę w Lubelskiem odnotowano 116 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W niedzielę było ich nieznacznie mniej, bo 102. Niestety pojawiły się też kolejne zgony wśród osób chorych na COVID-19 – w Łęcznej i w Chełmie.

W SPWSS w Chełmie zmarła 75-letnia pacjentka z infekcją COVID-19. Pochodziła z powiatu świdnickiego, miała choroby współistniejące. W SPZOZ w Łęcznej zmarł 62-letni pacjent z infekcją COVID-19. Pochodził z powiatu łęczyńskiego, miał choroby współistniejące – poinformowała w niedzielę Katarzyna Wnuk, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

Koronawirus. Lubelskie: Ponad 200 zakażeń w dwa dni

Epidemia koronawirusa przybiera na sile, a duża liczba nowych przypadków zakażeń może niepokoić. Więcej osób zaczyna chorować, niż zdrowieje, co widać po rosnącym bilansie aktywnych przypadków COVID-19 w regionie. W niedzielę było ich blisko 900.

Koronawirus. Lubelskie: PONAD 200 ZAKAŻEŃ w dwa dni. Epidemia przybiera na sile [RAPORT]

i

Autor: Lubelski Urząd Wojewódzki

Do 4 października potwierdzono łącznie 3098 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 2151 ozdrowieńców i zarejestrowano 49 zgonów. Aktualnie 211 osób jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem, 8549 poddanych kwarantannie i 297 objętych nadzorem epidemiologicznym – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Super Raport 02.10 (Goście: Joanna Scheuring-Wielgus - Lewica, Radosław Fogiel - wicerzecznik PiS)

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.

i

Autor: Wydawnictwo Harde