Koronawirus w Polsce

i

Autor: EAST NEWS Koronawirus w Polsce

Koronawirus. Lubelskie: Prezes sądu w Biłgoraju ma koronawirusa! KRS na kwarantannie

2020-03-18 8:19

Koronawirus. Lubelskie: Krajowa Rada Sądownictwa broni się przed wirusem SARS-CoV-2. Jej członkowie i pracownicy przechodzą na kwarantannę. Powód? Potwierdzone informacje o tym, że prezes sądu w Biłgoraju ma koronawirusa.

Koronawirus Lubelskie. Kolejne doniesienia z frontu walki z wirusem SARS-CoV-2. Prezes sądu w Biłgoraju ma koronawirusa! Sędzia jest członkiem Krajowej Rady Sądownictwa.

Zbigniew Łupina, prezes Sądu Rejonowego w Biłgoraju i członek KRS uczestniczył w jej ostatnim posiedzeniu. Miało miejsce w ubiegłym tygodniu i zostało skrócone ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną. Wtedy jeszcze sędziowie nie wiedzieli, że jeden z nich ma koronawirusa.

Czytaj też:

Koronawirus w Polsce. Wstrząsające słowa lekarza: Jednoimienne szpitale to farsa! [RELACJA NA ŻYWO]

Jakie testy wykrywają koronawirusa? Testy na koronawirusa SARS-CoV-2

KRS potwierdza, że jej członkowie i pracownicy przechodzą teraz na kwarantannę. Chodzi o osoby, które mogły mieć kontakt z Łupiną. Postępowanie epidemiczne w tej sprawie prowadzi sanepid.

Testy potwierdziły obecność koronawirusa SARS-CoV-2 u sędziego Zbigniewa Łupiny w niedzielę, 15 marca. Jego stan był określany jako dobry.

Do środy, 18 marca (do godz. 8.30) na Lubelszczyźnie potwierdzono w sumie 22 przypadki koronawirusa, w tym jeden śmiertelny. W całej Polsce było to 246 przypadków, w tym w sumie aż pięć śmiertelnych.

Koronawirus w Polsce - RAPORT