Lubelskie: Zgwałcił i zamordował. Teraz wrócił do rodzinnej wsi. Sąsiedzi żyją w strachu

2020-03-17 11:50
Lubelskie: Zgwałcił i zamordował. Teraz wrócił do rodzinnej wsi. Sąsiedzi żyją w strachu
Autor: pixabay.com/tommileew

Od kilku miesięcy mieszkańcy niewielkiej wsi na północy Lubelskiego żyją w strachu. Sąsiedzi boją się Jacka C., sprawcy zbrodni w Woli Dubowskiej. Mężczyzna wyszedł na wolność po kilkunastu latach i wrócił w rodzinne strony, do miejscowości, w której dokonał masakry... Jest pilnowany przez policję, ale ludzi i tak boją się o swoje zdrowie i życie.

Województwo lubelskie. Ponad 15 lat temu Jacek C. zgwałcił i zamordował mieszkankę Woli Dubowskiej. Zbrodnia sprzed lat została osądzona, ale jej sprawca wyszedł na wolność. Teraz wrócił do rodzinnej wsi. Jego sąsiedzi żyją w strachu.

Do zbrodni w Woli Dubowskiej doszło na początku listopada 2004 roku – przypomina Słowo Podlasia. 35-letni wówczas Jacek C. wdarł się do domu 83-latki. Pastwił się nad nią, połamał żebra, tłukł głową o podłogę... Zgwałcił staruszkę i zostawił na pastwę losu. Zmarła w wyniku poniesionych obrażeń.

Został skazany na 15 lat więzienia. Trafił do Zakładu Karnego w Rzeszowie i wyszedł z niego jesienią ubiegłego roku. Przed wyjściem zbadali go biegli i stwierdzili, że... nadal może być niebezpieczny. Dlatego 24 godziny na dobę pilnuje go policja.

Mężczyzna wrócił do rodzinnej wsi, w której doszło do zbrodni i masakry w 2004 roku. Jego sąsiedzi żyją w strachu. Ich sytuację opisali dziennikarze „Uwagi!” TVN. Ludzie boją się o swoje zdrowie i życie.

Boję się. Każdy inny też się boi, bo co jak on przyjdzie w nocy i nas podpali – mówi jeden z mieszkańców Woli Dubowskiej. – Takiego zboczeńca w ogóle nie powinni wypuszczać – ocenia inna mieszkanka.

Dom Jacka C. omijają szerokim łukiem.

Kronika Kryminalna 11
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE