Koronawirus Lubelskie

i

Autor: zdj. ilustr., Lubuska Policja

Koronawirus. Lubelskie: Całe województwo w czerwonej strefie! Nowe obostrzenia

2020-10-23 11:21

Koronawirus w Polsce. Jesienna fala epidemii przybiera na sile. Jest znacznie poważniejsza i groźniejsza niż ta wiosenna. Stąd nowe, ważne decyzje i rekomendacje rządu dotyczące poszczególnych regionów i kraju. Całe województwo lubelskie znajdzie się w czerwonej strefie. Wkrótce w wielu powiatach i miastach będą obowiązywały nowe obostrzenia. Co się zmieni?

W piątek, 23 października rząd ogłosił nowe zasady, restrykcje i obostrzenia. Cała Polska znajdzie się w czerwonej strefie. Ograniczenia i zakazy będą znacznie poważniejsze niż do tej pory! Co się zmieni? Od soboty, 24 października cała Polska będzie czerwoną strefą. Uczniowie podstawówek – od klasy czwartej do ósmej – przechodzą na nauczanie zdalne. Gastronomia zostaje zamknięta – będą mogły działać jedynie „na wynos”.

Więcej o nowych ograniczeniach: Lubelskie: Czerwona strefa. NOWE OGRANICZENIA i obostrzenia przez koronawirusa

Wcześniej informowaliśmy:

Nowe obostrzenia? Rząd ogłosi zmiany dopiero w piątek

Nie w czwartek a dopiero w piątek rząd ma ogłosić nowe zasady bezpieczeństwa związane z epidemią koronawirusa. Wszystko przez trwające prace parlamentarne – informuje rzecznik rządu. Nowe regulacje i restrykcje mają zostać przedstawione w piątek przed południem.

Epidemia koronawirusa w Polsce przybiera na sile. Czwartkowy raport Ministerstwa Zdrowia zawiera bardzo niepokojące dane. Kolejna granica została przekroczona. Dzienny przyrost liczby zakażeń koronawirusem w Polsce – ponad 12 tys. Liczba zgonów – ponad 160. Tak źle jeszcze nie było. W piątek rząd ogłosi zmiany na liście stref żółtych i czerwonych oraz poda informacje o nowych obostrzeniach obowiązujących w kraju. Całe województwo lubelskie znajdzie się w czerwonej strefie?

Lubelskie w czerwonej strefie? Niepokojące statystyki COVID-19

Statystyki dotyczące zachorowań na COVID-19 i zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Lubelskiem są niepokojące. Tylko w czwartek potwierdzono 411 nowych przypadków i zgon siedmiu osób zakażonych. Liczba aktywnych przypadków COVID-19 wzrosła do blisko 4,5 tys., a w samym Lublinie przekroczyła 1000. To najszybszy przyrost zakażeń od początku epidemii.

Do 22 października potwierdzono łącznie 8678 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 4044 ozdrowieńców i zarejestrowano 146 zgonów. Aktualnie 17 421 osób jest poddanych kwarantannie, a 504 objętych nadzorem epidemiologicznym – podsumowuje aktualną sytuację na Lubelszczyźnie Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Lubelskie i cała Polska w czerwonej strefie? Ważna decyzja rządu

W piątek rząd ma ogłosić ważne decyzje dotyczące zmian w strefach żółtych i czerwonych oraz nowych restrykcjach i obostrzeniach obowiązujących w Polsce. Czy Lubelskie i cała Polska znajdą się w czerwonej strefie? Wiele na to wskazuje. Taką rekomendację sygnalizował już w środę premier Mateusz Morawiecki. Po takiej zapowiedzi decyzja wydaje się jedynie formalnością.

Skąd taka zmiana? Okazuje się, że według obowiązujących przeliczników i tak większość powiatów kwalifikuje się do oznaczenia jako czerwona strefa z najsilniejszymi obostrzeniami. Niewykluczone, że rząd faktycznie rozszerzy ją na teren całego kraju.

Czerwona strefa w Lubelskiem i w całym kraju? Jakie ograniczenia?

Objęcie Lubelskiego i całej Polski czerwoną strefą będzie oznaczało zaostrzenie przepisów i zaleceń w tych miastach i powiatach, które dotychczas były „żółte”. Jakie zasady obowiązują obecnie w czerwonych strefach?

To m.in. zdalne nauczanie w szkołach ponadpodstawowych i wyższych (z wyjątkiem zajęć praktycznych). W kościołach może przebywać jedna osoba na siedem mkw. Obowiązuje zakaz organizacji wesel, komunii, konsolacji i innych uroczystości rodzinnych oraz przyjęć okolicznościowych.

Niewykluczone, że zmiany na liście stref żółtych i czerwonych spowodują też modyfikację obowiązujących obostrzeń. Część z nich może zostać zaostrzona.

Super Raport 22.10 (Goście: Marcin Kierwiński - PO oraz Katarzyna Kotula - posłanka Lewicy i liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet)

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.

i

Autor: Wydawnictwo Harde