Koronawirus Lubelskie

i

Autor: Pixabay/lukasz_gl

Koronawirus: DRAMATYCZNE DANE. Fala zakażeń i zgonów w woj. lubelskim [NOWE DANE]

2020-10-22 11:14

Koronawirus w Polsce nie odpuszcza. Epidemia przybiera na sile, a kolejne raporty Ministerstwa Zdrowia przynoszą dramatyczne dane. Fala zakażeń i zgonów rozlewa się także w województwie lubelskim. Liczba aktywnych przypadków COVID-19, nowych zakażeń i ofiar śmiertelnych rośnie z dnia na dzień. Jak wyglądają najnowsze dane? Ponad 12 tys. zakażeń w kraju i ponad 160 zgonów.

Dramatyczne dane o sytuacji epidemiologicznej w Polsce. Tak źle jeszcze nie było. Liczba zakażeń i zgonów jest znacznie wyższa niż wiosną, a codziennie padają niechlubne „rekordy” pod względem skali konsekwencji epidemii koronawirusa w Polsce. W środę, 21 października po raz pierwszy dzienny przyrost zakażeń przekroczył 10 tys. przypadków SARS-CoV-2. Dziś, 22 października, przekroczyliśmy kolejną granicę: 12 tys. zakażeń. Jak wyglądają najnowsze dane z 22.10.2020 r.?

Koronawirus w Polsce: Dramatyczne dane z 22.10.2020 r.

– Mamy 12 107 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem – podaje w czwartkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia. Jednocześnie najbardziej tragiczny bilans zgonów wśród chorych na COVID-19 wzrósł o 168 osób.

Od początku epidemii w Polsce potwierdzono 214 686 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 i śmierć aż 4019 pacjentów leczonych na COVID-19. Wiele prognoz wskazuje na to, że najgorsze jeszcze przed nami. Czego jeszcze dowiadujemy się z najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia z 22.10.2020 r.?

Sonda
Obawiasz się o swoje zdrowie i sytuację epidemiologiczną w Polsce?

Koronawirus: Fala zakażeń w Lubelskiem – nowe dane z 22.10.2020 r.

Kolejna fala zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 rozlała się po województwie lubelskim. Te dane są coraz bardziej niepokojące...

Na terenie województwa lubelskiego potwierdzono pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych 411 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Do 22 października potwierdzono łącznie 8678 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 4044 ozdrowieńców i zarejestrowano 146 zgonów – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Na terenie województwa lubelskiego zmarło siedem osób – potwierdza Katarzyna Wnuk, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

 • W SPZOZ w Tomaszowie Lubelskim zmarł 95- letni pacjent z powiatu tomaszowskiego, miał choroby współistniejące.
 • W SPZOZ w Tomaszowie Lubelskim zmarła 74-letnia pacjentka z powiatu zamojskiego, miała choroby współistniejące.
 • W szpitalu w Poniatowej zmarł 60-letni pacjent z powiatu opolskiego, miał choroby współistniejące.
 • W SPZOZ w Łęcznej zmarła 77- letnia pacjentka z powiatu łęczyńskiego, miała choroby współistniejące.
 • W SPZOZ w Puławach zmarła 88-letnia pacjentka z powiatu ryckiego, miała choroby współistniejące.
 • W SPWSS w Chełmie zmarła 67-letnia pacjenta z powiatu krasnostawskiego, miała choroby współistniejące.
 • W SPSK nr 1 w Lublinie zmarł 78- letni pacjent z powiatu lubelskiego, miał choroby współistniejące.

Spis treści

 1. Koronawirus w Polsce: Dramatyczne dane z 22.10.2020 r.
 2. Koronawirus: Fala zakażeń w Lubelskiem – nowe dane z 22.10.2020 r.
 3. Koronawirus w Polsce: Dramatyczne dane
 4. Koronawirus: Fala zakażeń i zgonów w Lubelskiem
Super Raport 21. 10 (Goście: Paweł Kukiz - Koalicja Polska-PSL-Kukiz'15 oraz gen. Grzegorz Gielerak - dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego)

Koronawirus w Polsce: Dramatyczne dane

Jaki jest bilans epidemii koronawirusa w Polsce? Tylko do środy, 21 października, potwierdzono 202 579 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 i aż 3851 ofiar śmiertelnych wśród chorych na COVID-19. To bilans ostatnich miesięcy, od wiosny, ale to ostatnie dni i tygodnie są „odpowiedzialne” za dramatyczny wzrost statystyk zgonów i zakażeń.

Koronawirus: Fala zakażeń i zgonów w Lubelskiem

Tak źle jeszcze nie było – to jedno z haseł powtarzanych coraz częściej i jednocześnie wciąż aktualnych. W środę, 21 października, w Lubelskiem potwierdzono ponad 650 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. To najwyższy przyrost od początku epidemii.

Do dnia 21 października 2020 roku potwierdzono łącznie 8267 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 3827 ozdrowieńców i zarejestrowano 139 zgonów – poinformowała w środę Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.

i

Autor: Wydawnictwo Harde