Koronawirus Lubelskie

i

Autor: zdj. ilustr., Lubuska Policja

Lubelskie: Czerwona strefa. NOWE OGRANICZENIA i obostrzenia przez koronawirusa

2020-10-23 11:18

Lubelskie w czerwonej strefie. Rząd wprowadza nowe ograniczenia i obostrzenia przez koronawirusa. – Najważniejsza jest ochrona naszego zdrowia i życia – oświadczył premier Mateusz Morawiecki. Jak wyglądają nowe ograniczenia i obostrzenia przez koronawirusa w Lubelskiem?

Od soboty, 24 października cała Polska będzie czerwoną strefą. Uczniowie podstawówek – od klasy czwartej do ósmej – przechodzą na nauczanie zdalne. Gastronomia zostaje zamknięta – będą mogły działać jedynie „na wynos”.

Musimy zahamować przyrosty zakażeń i obostrzenia, które wprowadzimy, będą miały skutek za 10-14 dni i mam nadzieję, że wtedy będziemy mieli lepsze informacje. Najważniejsze jest ludzkie życie i stabilność systemu zdrowia – ogłosił premier Mateusz Morawiecki.

Lubelskie: Czerwona strefa. Nowe ograniczenia

Od soboty, 24 października, całe woj. lubelskie i cała Polska znajdzie się w czerwonej strefie. To oznacza, że dotychczasowe „żółte powiaty” Lubelszczyzny będą musiały przyzwyczaić się do nowych, zaostrzonych zasad. Ale to nie wszystko, bo restrykcje mają być zaostrzane w całym kraju!

Od soboty, 24.10, nauka w klasach „starszych” szkół podstawowych (klasy IV-VIII) na Lubelszczyźnie będzie realizowana w trybie zdalnym. W godzinach 8.00-16.00 dzieci i młodzież do 16. roku życia nie mogą przemieszczać się bez opieki dorosłych. Szkoły wyższe i ponadpodstawowe będą pracować w trybie zdalnym.

Wydarzenia sportowe mogą się odbywać jedynie bez udziału publiczności. Lokale gastronomiczne i restauracje mogą przygotowywać jedynie jedzenie „na wynos”. Zostaje wprowadzone ograniczenie imprez, spotkań i zgromadzeń do maksymalnie pięciu osób.

Kolejki na test na COVID-19. Szokujące nagrania pokazują dramat pacjentów