Kina w Lublinie. Które są otwarte? Rząd znosi obostrzenia. Czy Bajka, Multikino, Cinema City działają?

i

Autor: Pixabay/MajaCiesielskaMgYT

Kina w Lublinie. Które są otwarte? Rząd znosi obostrzenia. Czy Bajka, Multikino, Cinema City działają?

2021-02-10 13:31

Od 12 lutego kina, teatry, opery i filharmonie znów mogą działać. Na widowni może zasiąść połowa widzów, zabroniona jest konsumpcja, a wszystko musi się odbywać w reżimie sanitarnym. Kina w Lublinie mogą działać. Które są otwarte? Rząd warunkowo znosi obostrzenia, ale nie we wszystkich miejscach możemy wybrać się na seans. Czy Bajka, Multikino Cinema City są otwarte?

Rząd od razu zapowiedział, że warunkowo znosi obostrzenia i „odmraża” kina, teatry, opery i filharmonie. Jeśli okaże się, że zakażeń jest więcej, to wspomniane świątynie kultury i rozrywki znów zostaną zamknięte. Kina w Lublinie znów mogą działać od 12 lutego. Które są otwarte? Czy kino Bajka, Multikino i Cinema City działają i są otwarte?

We wszystkich kinach otwartych po 12 lutego zajętych może być tylko 50 proc. miejsc na widowni. Obowiązuje zakaz konsumpcji. Widzowie muszą przestrzegać zasad reżimu sanitarnego.

Które kina w Lublinie ponownie otwarte po 12 lutego?

Kino Bajka. Przedstawiciele Bajki ogłosili, że wracają od razu, gdy rząd ogłosił swoją ostatnią decyzję. Od 12 lutego na ekranach dwóch sal na Miasteczku Akademickim ponownie wyświetlane będą filmy. Znamy już nawet repertuar.

W walentynkowy weekend (12-14.02) zobaczymy animację „Magiczne muzeum”, komedię „Palm Springs” oraz „Zabij to i wyjedź z tego miasta” (animacja). Te dwie ostatnie produkcje zostaną też z nami po weekendzie – do czwartku (18.02). Później poznamy nowy repertuar Bajki. Z kolei na sali niebieskiej cały czas (12-18.02) wyświetlane będą dwie komendie: „La Gomera” i „Swingersi”.

Zobacz też: Lubelskie: ŚNIEŻYCE i SIARCZYSTY MRÓZ! Przed nami kolejny ATAK ZIMY [PROGNOZA]

Multikino Lublin. Przedstawiciele sieci ogłosili na początku lutego, że spotkanie z widzami nastąpi niedługo, ale… jeszcze nie teraz. Multikino nie zdecydowało się na „powrót” 12 lutego i warunkowe wznowienie działalności. – Tak jak i Wy, bardzo chcemy już wrócić do kin, ale jeszcze chwilkę musimy się z tym wstrzymać – napisali przedstawiciele sieci, tłumacząc, że działalność kinowa to system naczyń połączonych i że „warunkowy” powrót na dwa tygodnie nie jest taki prosty.

Cinema City Lublin. Sieć obecna w Plazie i Felicity też nie zdecydowała się na warunkowy powrót na dwa tygodnie od 12 lutego. Kina Cinema City nadal są zamknięte. – Naszym priorytetem niezmiennie jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim widzom i pracownikom a także dostarczenie rozrywki na możliwie najwyższym poziomie. Kino to najlepsze filmy na wielkim ekranie, ulubione przekąski i jedyna w swoim rodzaju, niepowtarzalna atmosfera. Dlatego robimy co w naszej mocy, aby wraz z otwarciem kin móc Wam to wszystko zapewnić – napisali w sieci przedstawiciele Cinema City, ogłaszając, że ich kina nie zostaną ponownie otwarte 12 lutego.

Super Raport 10.02