Lubelskie: ŚNIEŻYCE i SIARCZYSTY MRÓZ! Przed nami kolejny ATAK ZIMY [PROGNOZA]

i

Autor: Pixabay/JerzyGorecki

Lubelskie: ŚNIEŻYCE i SIARCZYSTY MRÓZ! Przed nami kolejny ATAK ZIMY [PROGNOZA]

2021-02-10 8:23

Za chwilę znów zacznie sypać śniegiem, a temperatury będą spadać! Przed nami kolejny atak zimy w Lubelskiem. Co nas czeka w najbliższych godzinach? Śnieżyce i siarczysty mróz dadzą się we znaki mieszkańcom Lublina i innych miejscowości w regionie. Sprawdźcie najnowszą zimową prognozę pogody dla Lubelszczyzny.

Śnieżyce i siarczysty mróz powracają! Lubelskie nie zdołało jeszcze uporać się ze skutkami poniedziałkowego ataku zimy, a już nadchodzi kolejny! Wiele dróg lokalnie wciąż skutych jest lodem i zasypanych śniegiem, kierowcy radzą sobie, jak mogą… Powinniśmy się przygotować na to, że za chwilę znów zacznie sypać śniegiem, a temperatury będą spadać ostro w dół!

Śnieżyca na Lubelszczyźnie. Kiedy będzie padać?

Śnieg powróci jeszcze w środowe popołudnie. Pierwsze płatki śniegu mogą spaść w okolicach Lublina około godz. 15.00, a z czasem będzie sypać coraz obficiej. Wieczorem mogą pojawić się poważne problemy komunikacyjne – zwłaszcza na mniej uczęszczanych drogach. Uważajcie na siebie! Czwartek też może być śnieżny.

Lubelskie: Siarczysty mróz

Trudne warunki pogodowe będą potęgowane przez silny, siarczysty mróz! Temperatury wkrótce zaczną spadać. W środę na termometrach na Lubelszczyźnie maksymalnie -5 stopni Celsjusza, ale w czwartek z godziny na godzinę będzie coraz zimniej!

Zobacz też: POŻAR w bloku w Gościeradowie. Ludzie UCIEKALI, PODPALACZ siedział w krzakach

Atak zimy w Trójmieście. Drugi dzień intensywnych opadów śniegu 9.02.2021

Prognoza zagrożeń przygotowana przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje, że od czwartku do soboty na Lubelszczyźnie temperatury mogą spaść do -17 stopni. W środę ma być jeszcze umiarkowanie zimno, ale w kolejnych dniach będzie lodowato!

W województwie lubelskim od czwartku może zostać wprowadzone ostrzeżenie I stopnia o silnym mrozie. Taki alert oznacza, że pogoda i jej skutki mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia i życia. W czasie siarczystych mrozów musimy zwrócić szczególną uwagę na osoby bezdomne, chore, samotne i starsze.