Aktor zginął na obwodnicy Lubartowa jadąc na pogrzeb innego aktora

i

Autor: filmpolski.pl

Kim był Przemysław Gąsiorowicz? Aktor Teatru Osterwy zginął na obwodnicy

2022-01-08 20:39

W tragicznym wypadku na obwodnicy Lubartowa zginął w sobotnie popołudnie Przemysław Gąsiorowicz, aktor występujący na deskach lubelskiego Teatru im. Juliusza Osterwy. Szczególnie dramatyczne okazały się okoliczności śmierci artysty: mężczyzna jechał na pogrzeb Witolda Kopcia - innego aktora znanego ze sceny Teatru Osterwy. Zmarły na obwodnicy Przemysław Gąsiorowicz występował nie tylko w rolach teatralnych. Miał na koncie również bogaty dorobek w serialach i filmach telewizyjnych, był też wielokrotnie nagradzany za występy w kabaretach podczas konkursów i przeglądów. Zmarły 8 stycznia aktor miał 43 lata.

Przemysław Gąsiorowicz urodził się w położonych w województwie łódzkim Poddębicach. Następnie, w latach studenckich, związał się z Krakowem, gdzie studiował na Wydziale Aktorskim tamtejszej PWST i występował w Studiu Aktorskim SPOT. Był wszechstronnie wykształcony: poza szkołą aktorską zdobył również licencjat etnologii i antropologii kulturowej UAM w Poznaniu. W 2007 roku związał się z Lubelszczyzną, gdy rozpoczął pracę w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Przemysław Gąsiorowicz był kilkakrotnie nagrodzony za swój dorobek. Zdobył główną nagrodę w kategorii „Aktor” na III Festiwalu Teatrów Niewielkich 2007, a także nagrodę za autorski monodram „Gombrotypy” na podstawie tekstów Witolda Gombrowicza.

ZOBACZ TEŻ: Aktor zginął na obwodnicy Lubartowa jadąc na pogrzeb innego aktora

Przemysław Gąsiorowicz występował też w licznych serialach i filmach telewizyjnych, choć większość jego dorobku to role raczej drugoplanowe. Telewidzowie mogli oglądać zmarłego aktora w takich produkcjach jak: Klan, Plebania, Pitbul, Kryminalni, Pierwsza Miłość czy Samo Życie. Oprócz standardowych umiejętności aktorskich zmarły artysta potrafił też grać na gitarze, uprawiać sztuki walki i szermierkę.

Ceniony artysta zginął jadąc na pogrzeb Witolda Kopcia, zmarłego 3 stycznia aktora z Teatru Osterwy. Niestety, na pogrzeb kolegi z teatralnych desek nigdy nie dotarł. Samochód, w którym jechał Przemysław Gąsiorowicz roztrzaskał się po czołowym zderzeniu z innym autem, aktor zmarł w szpitalu. Jego śmierć niezwykle zasmuciła miłośników znanego lubelskiego teatru, którzy wprost zalali media społecznościowe instytucji przepełnionymi współczuciem wpisami.

"Wielka to premiera szykuje się w Niebie. To chyba najczarniejszy tydzień w historii lubelskiej sceny. Wspaniały aktor i pedagog" - czytamy.

Tak zginął Przemysław Gąsiorowicz. Zobacz zdjęcia w galerii:

Zmarły 8 stycznia Przemysław Gąsiorowicz miał 43 lata.

Tłumy na pogrzebie ofiar samobójstwa rozszerzonego w Unewlu
Sonda
Byłeś uczestnikiem wypadku drogowego?