Józefówka. Kierowca zabił pieszego i odjechał. Szuka go policja

i

Autor: Robert Zalewski/Super Express zdjęcie ilustracyjne

Józefówka: Kierowca zabił pieszego. 63-latek zatrzymany!

Józefówka. Kierowca zabił pieszego. Policjanci zatrzymali 63-latka, który podejrzewany jest o śmiertelne potrącenie w Józefówce (woj. lubelskie). Z ustaleń policji wynika, że kierujący samochodem nie udzielił pomocy ofierze i uciekł z miejsca wypadku. W chwili zatrzymania miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.

AKTUALIZACJA 9.08: Sprawca wypadku zatrzymany!

Jak powiedziała PAP sierż. sztab. Małgorzata Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim, w niedzielę zatrzymano 63-latka, który podejrzewany jest o śmiertelne potrącenie pieszego. –W chwili zatrzymania miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Na dzisiaj nie możemy stwierdzić, czy w momencie zdarzenia był nietrzeźwy. Policjanci zabezpieczyli jego samochód do opinii biegłego – przekazała Pawłowska. 63-letni kierowca został osadzony w policyjnym areszcie. W poniedziałek prawdopodobnie zostanie doprowadzony do prokuratury. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca grozi do 12 lat więzienia.

Zobacz też: Chełm. Chciała uwolnić córkę z więzienia! Skończyło się fatalnie

Wcześniej informowaliśmy:

Tuż przed północą z soboty na niedzielę (7/8 sierpnia) w miejscowości Józefówka (gm. Rachanie) zginął 52-letni pieszy. Jak informuje tomaszowska policja, do tragicznego wypadku doszło w terenie zabudowanym, w miejscu nieoświetlonym na drodze wojewódzkiej nr 852. Pieszy nie miał na sobie żadnych elementów odblaskowych. Sprawca nie udzielił pomocy poszkodowanemu, tylko uciekł z miejsca zdarzenia. Sprawę prowadzą tomaszowscy funkcjonariusze pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tomaszowie Lubelskiem. Mundurowi ustalają okoliczności wypadku oraz poszukują kierującego samochodem.

PRZECZYTAJ: Polanówka: Makabryczna śmierć motocyklisty. Miał dopiero 28 lat

ZOBACZ: Okradł w Lublinie, wpadł w Gryfinie. Michał K. przejechał całą Polskę, żeby oszukać emeryta

Sonda
Czy kary dla piratów drogowych powinny zostać zaostrzone?
Balony zrobiły show, czyli Nocny Pokaz Balonów w Nałęczowie. Ależ to robiło niesamowite wrażenie!