Polanówka: Makabryczna śmierć motocyklisty. Miał dopiero 28 lat

i

Autor: KWP Lublin Polanówka: Makabryczna śmierć motocyklisty. Miał dopiero 28 lat

Polanówka: Makabryczna śmierć motocyklisty. Miał dopiero 28 lat

2021-08-07 14:09

Makabryczna śmierć młodego motocyklisty w Polanówce. Miał dopiero 28 lat i całe życie przed sobą. Jednak tragiczny wypadek przekreślił wszystko. Motocyklista roztrzaskał się o bariery na środku drogi. Jak i dlaczego doszło do tragedii na DK 17? 28-latek zginął na miejscu. Okoliczności wypadku wyjaśnia teraz policja i prokuratura.

Polanówka (pow. tomaszowski) na Lubelszczyźnie. To właśnie tu doszło do makabrycznego wypadku, którego konsekwencją była śmierć młodego motocyklisty. Miał dopiero 28 lat. Jak zginął? Do tragedii doszło w środowe popołudnie, około godz. 14.30 na DK 17. – Kierujący motocyklem marki Honda, 28-letni mieszkaniec powiatu chełmskiego, jadąc od Tomaszowa Lubelskiego w kierunku Zamościa, na łuku drogi w miejscowości Polanówka stracił panowanie nad pojazdem i najechał na linowe bariery energochłonne oddzielające dwa pasy jezdni – informuje sierż. szt. Małgorzata Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim. Niestety, pomimo podjętej niemal natychmiast reanimacji, życia 28-latka nie udało się uratować. Młody motocyklista zginął na miejscu makabrycznego wypadku. Jak i dlaczego doszło do tej tragedii? To wyjaśnia teraz policja.

Zobacz też: Lubartów: Zabił byłą żonę z zimną krwią?! Ważna decyzja sądu

Groby tragicznie zmarłych policjantów. Zginęli na służbie. Niezapomniani

– Wstępną przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Funkcjonariusze ustalili również, że kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania tego typu pojazdami – przyznaje Pawłowska. I dodaje: – Na miejscu zdarzenia policjanci pod nadzorem prokuratora oraz biegłego zabezpieczyli ślady i wykonali oględziny. Śledczy wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku.

Policjanci po raz kolejny apelują też o ostrożność na drodze. Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków, zwłaszcza wtedy, gdy dochodzi do sytuacji, w których kierowca traci panowanie nad pojazdem. Mundurowi apelują, by dostosowywać tempo jazdy do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie, jeżdżąc po polskich drogach?