Oszustowi grozi do 8 lat więzienia

i

Autor: KWP Lublin Michał K. w pogoni za łupem przemierzył całą Polsę

Okradł w Lublinie, wpadł w Gryfinie. Michał K. przejechał całą Polskę, żeby oszukać emeryta

2021-08-08 10:08

Ponad 700 km, jakie dzieliło Michała K. (26 l.) od swej ofiary było dla niego małym krótkim spacerkiem w drodze po duże pieniądze. Mężczyzna przyjechał z Gryfina w województwie zachodniopomorskim do Lublina i podając się za policjanta wyłudził od 80-latka 45 tysięcy złotych. Przekonał starszego pana, że...ktoś planuje włamanie do jego domu, więc policja pomoże mu strzec gotówki!

Oszust wpadł kilka dni temu w swoim rodzinnym mieście na zachodzie Polski. Był kompletnie zaskoczony, kiedy pojawili się u niego policjanci z Lublina. Na przestępczą wyprawę na drugi kraniec kraju wybrał się bowiem w marcu tego roku. Od tamtej pory minęło już przecież kilka miesięcy. Nie wiedział, że depczą mu po piętach policjanci ze specjalnej grupy utworzonej do walki z oszustwami metodą „na policjanta“. Tworzą ją funkcjonariusze m.in. z KWP w Lublinie i KMP Lublin. To oni właśnie ujęli przestępcę. - Do tego przestępstwa doszło w marcu bieżącego roku. Sprawcy zadzwonili do jednego z mieszkańców Lublina. W trakcie rozmowy przekonali emeryta, że ktoś planuje włamanie do jego domu - opowiada kom. Anna Kamola z KWP w Lublinie. - Mężczyzna wierząc w to, że bierze udział w tajnej policyjnej akcji przekazał podstawionemu funkcjonariuszowi wszystkie oszczędności. Łupem sprawców padło 45 tysiące złotych.

Pogrzeb 19-letniej Basi, która zginęła pod kołami autobusu

Mężczyźni spotkali się na skwerku przy ul Sowińskiego w Lublinie. Kiedy senior zorientował się, że coś jest nie tak, było już za późno. Michał K. trafił na 3 miesiące do aresztu. Grozi mu 8 lat więzienia. W takim samym położeniu jest inny mieszkaniec Gryfina zatrzymany dwa tygodnie temu w tej samej sprawie. Michał K. zwerbował go do pomocy: 46-latek założył konta bankowe, na które wpłacano i potem wypłacano pieniądze z przestępstw.