Duchowni zrzucili się na pomoc dla szpitala. Ufundowali... nową kaplicę [ZDJĘCIA]

2020-04-29 13:14 Mucha

Księża Archidiecezji Lubelskiej złożyli się na pomoc finansową dla Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. W ciągu kilku minionych tygodni w ramach osobistej jałmużny wielkopostnej zebrali 150 tys. złotych, za które w czasie epidemii ufundowali leczącej chorych na rakach placówce kardiomonitor i... wyposażenie do nowej kaplicy szpitalnej.

O inicjatywie duchownych poinformowała Archidiecezja Lubelska na swojej stronie internetowej.

– W trudnym czasie pandemii kapłani wielu diecezji polskich podjęli akcje wspierania finansowo służby zdrowia. Także kapłani Archidiecezji Lubelskiej, obok zaangażowania się w akcje i zbiórki prowadzone za pośrednictwem Caritas, parafii i różnych stowarzyszeń, podjęli inicjatywę osobistej jałmużny wielkopostnej, której celem miało być wsparcie jednego z lubelskich szpitali – można przeczytać na stronie.

Hojność lubelskich duchownych była naprawdę olbrzymia, dotychczas udało im się zebrać 150 tysięcy złotych! Środki trafić mają do Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli mieszczącego się w Lublinie.

– Pieniądze przeznaczone będą na zakup kardiomonitora oraz wyposażenie nowej kaplicy szpitalnej w Centrum – informuje kuria lubelska. Słychać wprawdzie głosy, które wskazują wiele innych pilniejszych potrzeb niż fundacja nowej kaplicy – obecnie działająca w szpitalu została konsekrowana w 2015 roku, to zarówno chorzy leczeni w szpitalu, jak i jego dyrekcja są niezwykle zadowoleni z pomocy.

 

– Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli otrzyma środki finansowe na zakup kardiomonitora oraz na wyposażenie nowej kaplicy szpitalnej jako dar księży Archidiecezji Lubelskiej – pismo z podziękowaniem wystosowała prof. dr hab. Elżbieta Starosławska, dziękując w imieniu pacjentów i pracowników szpitala. – Jest to cenny wkład w walce z koronawirusem oraz tak ważne wsparcie duchowe.

Zobacz też: Nowy termin szczytu zachorowań w Polsce. To najgorszy możliwy scenariusz

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ tutaj!

Express Biedrzyckiej - Gość: Jacek Jaśkowiak

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.