Cyców. Ukradł pieniądze z kościoła! 67-latka zatrzymano, gdy próbował okraść kolejną świątynię

i

Autor: lubelska policja Cyców. Ukradł pieniądze z kościoła! 67-latka zatrzymano, gdy próbował okraść kolejną świątynię

Złodziej zatrzymany

Cyców. Ukradł pieniądze z kościoła! 67-latka zatrzymano, gdy próbował okraść kolejną świątynię

2022-10-12 13:11

67-letni mieszkaniec powiatu puławskiego miał dopuścić się strasznego czynu. Zdaniem policji ukradł kasetkę z pieniędzmi z kościoła w Cycowie (powiat łęczyński, Lubelskie). Mężczyzna zatrzymany został na terenie Lublina zaraz po tym jak próbował z innego kościoła ukraść pieniądze.

Na początku października z przedsionka kościoła w Cycowie złodziej ukradł kasetkę z pieniędzmi! Była przytwierdzona do ściany. Straty zostały oszacowane na kwotę 850 złotych. O tym zdarzeniu policjanci otrzymali informację w poniedziałek i przystąpili do działania.

- Po otrzymanym sygnale ustalaniem okoliczności tego zdarzenia zajęli się łęczyńscy kryminalni. Intensywna praca funkcjonariuszy w tym również zabezpieczony monitoring z terenu kościoła pozwoliły na wytypowanie sprawcy. Okazał się nim 67-letni mieszkaniec powiatu puławskiego - informuje starszy aspirant Magdalena Krasna z lubelskiej policji.

Mężczyzna został zatrzymany zaraz po tym jak z jednego z kościołów w Lublinie usiłował ukraść pieniądze. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że jest poszukiwany przez sąd.

- Funkcjonariusze przedstawili mu zarzut kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy ponieważ był już wcześniej skazywany za podobne przestępstwa. Odpowie również za usiłowanie kradzieży pieniędzy z lubelskiego kościoła. Po wykonaniu wszystkich czynności został przewieziony do aresztu - podaje starszy aspirant Magdalena Krasna.

Zgodnie z obowiązującym prawem za kradzież z włamaniem w warunkach recydywy grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Złota polska jesień z lotu ptaka
Sonda
Czy złodzieje powinni być karani surowiej?