Cyców: Stracił „prawko” na 70-lat, ale… jeździł dalej – pijany. To, co zrobił, przeraża!

i

Autor: Pixabay/StockSnap

Cyców: Stracił „prawko” na 70 lat, ale… jeździł dalej – pijany. To, co zrobił, przeraża!

2021-04-20 8:21

To, co zrobił 29-latek z gminy Cyców (pow. łęczyński), przeraża! Mieszkaniec Lubelszczyzny stracił prawo jazdy na 70 lat! To jednak niczego go nie nauczyło. Jeździł dalej – i to pijany. Mógł zabić siebie albo kogoś innego. Teraz grozi mu wieloletnia odsiadka. Pijani kierowcy to prawdziwa plaga na polskich drogach. Widać to w policyjnych statystykach i w doniesieniach o tragicznych wypadkach. Młody kierowca z Cycowa za nic miał życie swoje i innych. Jeżdżąc wciąż „po pijaku”, stwarzał ogromne zagrożenie. Wcześniejsze kary niczego go nie nauczyły.

Zaskakująca historia z Cycowa na Lubelszczyźnie. To, co zrobił, 29-latek mieszkający na terenie gminy, przeraża. Młody mężczyzna stracił prawo jazdy na 70 lat! Jednak mimo zakazu kierowania pojazdami do roku 2086… nadal jeździł w najlepsze. I to na podwójnym gazie. Gdy ostatnio wpadł w ręce policjantów w Cycowie… był pijany. Skrajna nieodpowiedzialność. Wcześniejszy, niemal dożywotni zakaz, niczego go nie nauczył. A przecież w takim stanie stanowił zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych. Pijani kierowcy to wciąż plaga na polskich drogach. 29-latkowi z gminy Cyców, który zlekceważył 70-letni zakaz jazdy i wsiadł za kółko po alkoholu, grozi teraz pięć lat więzienia. Jaką karę powinien ponieść?

Zobacz też: Lublin: Straciła prawie ćwierć miliona! Oddała wszystko, nawet złote zęby. Znów to zrobili!

Cyców: Pijany z kilkudziesięcioletnim zakazem kierowania pojazdami

Zaczęło się od rutynowej kontroli. W Cycowie łęczyńscy mundurowi z drogówki zatrzymali audi. – Za kierownicą siedział 29-letni mieszkaniec gminy Cyców. Policjanci sprawdzili stan jego trzeźwości. Okazało się, że mężczyzna miał blisko 1,4 promila alkoholu w organizmie – informuje asp. Magdalena Krasna z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej. Szybko okazało się, że mężczyzna nie po raz pierwszy wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością.

Zakaz kierowania do… 2086 roku. On jeździł dalej

Policjanci, wykonując swoje obowiązki, sprawdzili dane 29-latka i szybko dowiedzieli się, że mężczyzna ma prawie dożywotni zakaz prowadzenia samochodu! – 29-latek posiada wydany przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 2016 roku do 2086 roku – tłumaczy Krasna.

Mężczyzna wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Super Raport 19.04 (Goście: Krzysztof Kwiatkowski - senator niezależny, Jacek Karnowski - prezydent Sopotu) Sedno Sprawy: Waldemar Kraska