Biała Podlaska. 32-letni nożownik robił to w biały dzień! Ludzie uciekali w popłochu

i

Autor: Pixabay.com / Zdjęcie ilustracyjne Biała Podlaska. 32-letni nożownik robił to w biały dzień! Ludzie uciekali w popłochu

Biała Podlaska. 32-letni nożownik robił to w biały dzień! Ludzie uciekali w popłochu

2021-02-07 16:40

Policjanci zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który w Białej Podlaskiej miał grozić przypadkowo napotkanym osobom nożem. Wymachiwał nim i się odgrażał, ludzie uciekali od niego w popłochu, bojąc się o swoje zdrowie i życie. Gdy podejrzany został zatrzymany, na jaw wyszła również jego nieciekawa, kryminalna przeszłość.

Biała Podlaska. 32-letni nożownik groził przypadkowym przechodniom

Policja w Białej Podlaskiej otrzymała zgłoszenie dotyczące agresywnego mężczyzny, który na terenie miasta grozi przypadkowym osobom pozbawieniem życia. „Z relacji zgłaszających wynikało, że agresor ma ze sobą nóż. Policjanci wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu, zatrzymali podejrzewanego mężczyznę w rejonie dworca autobusowego” – poinformowała komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej. Zatrzymany mężczyzna to 32-latek, obecnie bez stałego miejsca zamieszkania. W chwili zatrzymania był pod wpływem alkoholu.  Jak ustalili policjanci, mężczyzna podejrzany jest także o dokonanie kradzieży w dwóch marketach na terenie miasta, na przełomie stycznia i lutego. Łupem sprawcy padły wtedy produkty spożywcze oraz poziomica laserowa, straty wycenione zostały na kwotę ponad 1 tys. zł.

Biała Podlaska. 32-latek został tymczasowo aresztowany

„Mężczyzna odpowie również między innymi za włamanie do niezamieszkałego budynku i kradzież energii elektrycznej oraz usiłowanie włamania do lombardu. Zarzuty w tej sprawie usłyszał pod koniec stycznia” – dodała Salczyńska-Pyrchla. Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec 32-latka najsurowszy środek zapobiegawczy – tymczasowy areszt. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. (PAP)

Zimowa groza w Warszawie. Bawią się na cienkim lodzie