Lublin: Monika UDUSIŁA 10-letniego synka. MAKABRYCZNE szczegóły. Koniec śledztwa

i

Autor: Mucha

Lublin: Monika ZAMORDOWAŁA synka? 10-latek UDUSZONY ręcznikiem. JAKA KARA?!

2021-02-05 12:08

Monika S. zamordowała własnego synka – przekonują śledczy. 10-latek został uduszony ręcznikiem w hostelowym pokoju w Lublinie. Jaką karę powinna ponieść Monika S.? Przed sądem rozpoczyna się proces upadłej prezes Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta.

Proces 39-letniej Moniki S., oskarżonej o zabójstwo 10-letniego syna, rozpoczął się w piątek w Sądzie Okręgowym w Lublinie. Do zbrodni doszło w listopadzie 2019 r. Matka – jak przekonuje prokuratura – udusiła dziecko ręcznikiem, w jednym z lubelskich hosteli.

Sąd ze względu na dobro i ważny interes prywatny rodziny dotkniętej tą tragedią, a której członkowie będą m.in. w tym procesie występować jako świadkowie, wyłączył jawność rozprawy. Według prokuratora oskarżona kobieta działała w zamiarze pozbawienia życia dziecka, w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie.

Zobacz też: Lublin: Monika UDUSIŁA 10-letniego synka. MAKABRYCZNE szczegóły. Koniec śledztwa

Do zbrodni doszło w listopadzie 2019 r. w hostelu przy ul. Orlej w centrum Lublina, gdzie Monika S. przyjechała z synem. Kilka dni później – według ustaleń prokuratury – udusiła syna, używając ręcznika, który zadzierzgnęła na szyi dziecka, a własnym ciałem unieruchomiła jego klatkę piersiową. Spowodowało to u chłopca liczne obrażenia, między innymi w postaci wielu wybroczyn i wylewów oraz rozedmy płuc, co skutkowało zgonem dziecka „w wyniku gwałtownego uduszenia”.

Sonda
Jaką karę powinna ponieść Monika S.? Upadła prezes Bractwa Miłosierdzia jest oskarżona o uduszenie własnego, 10-letniego synka.

Monika S. przyznała się w prokuraturze do popełnienia zarzucanego jej czynu. Składała wyjaśnienia, opisując przebieg zdarzeń, które doprowadziły ją do dokonania zabójstwa. Prokuratura nie ujawniła jej zeznań.

W śledztwie kobieta była badana przez biegłych lekarzy psychiatrów i psychologa, którzy uznali, że nie miała ani zniesionej, ani ograniczonej poczytalności w chwili dokonania przestępstwa. Biegli orzekli, że Monika S. może brać udział w postępowaniu przed sądem.

Monika S. jest aresztowana. Grozi jej kara dożywotniego więzienia.

Przeciwko Monice S. toczy się też inny proces sądowy, przed Sądem Rejonowym Lublin-Zachód, w którym jest ona oskarżona o przywłaszczenie ponad 200 tys. zł z kasy Bractwa Miłosierdzia im. Św. Brata Alberta, była w nim prezeską. Ponad 180 tys. zł miała sama zabrać z kasy, zaś wraz z dwiema pracownicami miała fałszować dokumenty dotyczące wypłacania zapomóg i w ten sposób przywłaszczyć wraz z nimi 24 tys. zł.

W tym samym procesie jest ona również oskarżona o wyłudzenie z banków, wraz z trzema innymi osobami, kredytów o łącznej wysokości blisko 400 tys. zł. Monika S. miała wystawiać swoim wspólnikom nierzetelne zaświadczenia o rzekomym zatrudnieniu ich i zarobkach w Bractwie Św. Alberta. Na tej podstawie brali oni kredyty w bankach, a pieniędzmi się dzielili.