BEZPŁATNA pomoc prawna w Lublinie. DARMOWE porady. Kto może skorzystać?

i

Autor: Pixabay/espartgraphic

BEZPŁATNA pomoc prawna w Lublinie. DARMOWE porady. Kto może skorzystać?

2021-01-12 12:13

Lublin: Bezpłatna pomoc prawna dla mieszkańców. Lublinianie mogą skorzystać z darmowych porad także w 2021 roku. Kto i na jakich zasadach może uzyskać bezpłatną pomoc prawną w Lublinie? Jak to działa? Sprawdź najważniejsze informacje o nieodpłatnej pomocy prawnej w Lublinie. Bezpłatny prawnik – czy to możliwe?

Bezpłatna pomoc prawna dla mieszkańców Lublina. Jest dostępna także w roku 2021. W czasie pandemii z darmowych porad prawników można też skorzystać w formie zdalnej. Kto, kiedy i w jakich sprawach może zasięgnąć porady prawnika za darmo w Lublinie?

Bezpłatna pomoc prawna w Lublinie. Co obejmuje?

Bezpłatna pomoc prawna dla mieszkańców Lublina nie zastępuje wszystkich „komercyjnych”, odpłatnych usług świadczonych przez prawników, ale jest doskonałą okazją do zorientowania się w aktualnej sytuacji, zasięgnięcia porady, uzyskania pomocy.

Od 1 stycznia 2016 r. w Lublinie udzielono ponad 11,5 tys. nieodpłatnych porad prawnych.

Zobacz też: Nocna i świąteczna opieka zdrowotna w Lublinie. Gdzie do lekarza? Lekarz w święta [LISTA]

Bezpłatna pomoc prawna – jak informuje Urząd Miasta Lublin – obejmuje m.in. poinformowanie o obowiązującym stanie prawnym, wskazanie osobie uprawnionej sposobu rozwiązania jej problemu prawnego, sporządzenie projektu pisma w części spraw czy nieodpłatną mediację.

Park Ludowy w Lublinie już otwarty. Zobacz jak teraz wygląda

Nieodpłatna pomoc prawna w Lublinie. Czego dotyczy?

Nieodpłatna pomoc prawna świadczona jest między innymi z następujących dziedzin: prawo rodzinne, prawo pracy, sprawy z zakresu rozpoczęcia działalności gospodarczej, prawo cywilne, prawo ubezpieczeń społecznych, prawo do opieki zdrowotnej, prawo administracyjne, prawo podatkowe oraz prawo karne. Usługą objęte są także sprawy związane z prowadzeniem przez osoby fizyczne jednoosobowej działalność gospodarczej, niezatrudniające innych osób w ciągu ostatniego roku.

Lublin. Bezpłatne konsultacje prawne. Jak skorzystać?

Nieodpłatna pomoc prawna przysługują osobie, która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej konsultacji z prawnikiem. Jak skorzystać z darmowej pomocy? Pierwszy krok to umówienie się za pomocą strony internetowej – pod adresem: np.ms.gov.pl lub za pomocą telefonu – pod numerem: (81) 466 12 10 (od poniedziałku do piątku, w godz. od 7.30 do 15.30).

Zobacz też: Lublin: Straciła PONAD MILION! Oddała oszustom reklamówkę WYPCHANĄ ZŁOTEM

Po wcześniejszym umówieniu porady, prawnicy kontaktują się z daną osobą za pomocą telefonu, e-maila lub komunikatora internetowego. Porady takie odbywają się w godzinach stacjonarnej działalności punktów – informuje Urząd Miasta Lublin. Szczegółowe informacje można też znaleźć na stronach internetowych lubelskiego Ratusza: lublin.eu.

Spis treści

  1. Bezpłatna pomoc prawna w Lublinie. Co obejmuje?
  2. Nieodpłatna pomoc prawna w Lublinie. Czego dotyczy?
  3. Lublin. Bezpłatne konsultacje prawne. Jak skorzystać?
  4. Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!