ZMIANY PERSONALNE w archidiecezji lubelskiej. Nowi proboszczowie w parafiach

i

Autor: Pixabay/kisistvan77

ZMIANY PERSONALNE w archidiecezji lubelskiej. Nowi proboszczowie w parafiach

2021-01-04 13:08

Zmiany personalne w archidiecezji lubelskiej. Księża z Lublina i regionu otrzymali nowe decyzje od abp. Stanisława Budzika. Nowi proboszczowie będą kierować parafiami m.in. w Świdniku i Kłodnicy. A to nie koniec zmian. Nowe decyzje personale są podejmowane wcześniej, bo wymusiła je aktualna sytuacja.

Co roku zmiany wśród księży archidiecezji lubelskiej i nowe decyzje personalne są wręczane w czerwcu. Wtedy też kapłani zmieniają miejsce pracy, a duszpasterze przekazują te wiadomości swoim parafianom. Tym razem zmiany personalne następują już na przełomie starego i nowego roku. Wymusiła je bieżąca sytuacja i śmierć księży pełniących dotychczas swoje funkcje.

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Nowe dane z 4 stycznia. Ile jest dziś nowych zakażeń?

Nowi proboszczowie w archidiecezji lubelskiej

Ks. kan. Piotr Stańczak zastąpi śp. ks. Leszka Surmę na urzędzie proboszcza parafii Chrystusa Odkupiciela w Świdniku. Ks. dr Marcin Rola został mianowany proboszczem parafii w Kłodnicy – informuje ks. Adam Jaszcz, rzecznik prasowy Kurii Metropolitalnej w Lublinie.

Super Raport 04.01 (Goście: Michał Kamiński - wicemarszałek Senatu, Koalicja Polska oraz dr Michał Sutkowski - Prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych)

To jednak nie koniec zmian. Decyzje personalne podejmowane ostatnio wynikają z konieczności. Chodzi o zapełnienie wakatów po zmarłych kapłanach. Problem w tym, że cały czas umierają kolejni księża. Na ich miejsce też trzeba będzie znaleźć nowych duszpasterzy. Przed nami więc kolejne decyzje personalne dla kapłanów archidiecezji lubelskiej.

Zobacz też: Zaniówka. MAKABRYCZNY wypadek w sylwestra. NIE ŻYJE 20-latek [ZDJĘCIA]

W Nowy Rok, 1 stycznia 2021 r., zmarł ks. Jerzy Poręba, proboszcz parafii pw. Narodzenia NMP w Dąbrowicy. Pogrzeb zmarłego odbędzie się 7 stycznia w Dąbrowicy, a ciało ks. Poręby zostanie pochowane na cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie.

W ostatnich dniach Kuria Metropolitalna w Lublinie poinformowała też o śmierci ks. Stanisława Flisa i pallotyna, ks. prof. Romana Dzwonkowskiego SAC.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!