Nocna i świąteczna opieka zdrowotna w Lublinie. Gdzie do lekarza? Lekarz w święta [LISTA]

i

Autor: Pixabay/DarkoStojanovic

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna w Lublinie. Gdzie do lekarza? Lekarz w święta [LISTA]

2020-12-31 22:49

Sprawdź listę gabinetów i przychodni, z których można skorzystać w Lublinie nawet w dni wolne od pracy czy w środku nocy. Gdzie do lekarza? Gdzie szukać pomoc w razie nagłych zdarzeń, gdy nie możemy skorzystać z pomocy lekarza POZ? Nocna i świąteczna opieka zdrowotna w Lublinie jest realizowana w kilku punktach – sprawdź adresy i numery telefonów.

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna w Lublinie. Co zrobić gdy potrzebujemy wizyty u lekarza w środku nocy lub w dniu wolnym od pracy? Gdzie szukać pomocy?

Jeśli potrzebujemy pomocy lekarza w takim zakresie, w jakim na co dzień udziela jej lekarz POZ (podstawowej opieki zdrowotnej), tzw. lekarz rodzinny lub lekarz pierwszego kontaktu – możemy ją uzyskać także w niedziele i święta czy wieczorem i w nocy. Nocna i świąteczna opieka medyczna jest realizowana w Lublinie w kilku miejscach. Ich listę znajdziesz poniżej.

Zobacz też: Lubelskie: Ci MORDERCY wciąż są na wolności! Szuka ich policja. Zarzut: ZABÓJSTWO [ZDJĘCIA]

Uwaga! W czasie pandemii koronawirusa także gabinety nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej realizują w pierwszej kolejności teleporady. Jeśli potrzebujesz pomocy, najpierw zadzwoń.

Park Ludowy w Lublinie już otwarty. Zobacz jak teraz wygląda

W razie nagłego zagrożenia zdrowia lub życia pomocy udzielają Izby Przyjęć lub Szpitalne Oddziały Ratunkowe. W sytuacjach bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia można skorzystać z pomocy zespołu ratownictwa medycznego, dzwoniąc pod numer 999 lub 112 – przypomina lubelski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia.

Nocna i świąteczna opieka medyczna w Lublinie [LISTA, ADRESY, TELEFONY]

Nocna i świąteczna opieka medyczna w Lublinie jest realizowana w kilku miejscach. Możemy z niej skorzystać w dni powszednie od godz. 18.00 do godz. 8.00 lub w dni wolne od pracy (np. niedziele czy święta) przez całą dobę.

  1. Szpital Neuropsychiatryczny im. Prof. M. Kaczyńskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej – Lublin, ul. Abramowicka 2; tel. (81) 728 63 70.
  2. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej – Lublin, ul. Aleja Kraśnicka 100, tel.: (81) 537 40 27, 519 058 752, 519 058 953.
  3. Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Jana Bożego w Lublinie – Lublin, ul. Mieczysława Biernackiego 9; tel.: 572 774 773, 515 752 750, (81) 760 43 43.

Informacje o placówkach i zakresie pomocy w ramach nocnej i świątecznej opieki medycznej w Lublinie można uzyskać, dzwoniąc do Telefonicznej Informacji Pacjenta (całodobowo): 800 190 590.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!