Mircze: Znalazł BOMBĘ i… położył na słupie? OSOBLIWE znalezisko pod Hrubieszowem

i

Autor: KWP Lublin

Mircze: Znalazł BOMBĘ i… położył na słupie? OSOBLIWE znalezisko pod Hrubieszowem

2021-04-09 12:43

Kiedy osoba dobrze wychowana natknie się np. na zgubioną rękawiczkę, leżącą na chodniku, podnosi ją i kładzie w widocznym miejscu, aby ułatwić poszukiwania jej właścicielowi. W podobny sposób zachował się tajemniczy mieszkaniec Mircza pod Hrubieszowem, który w identyczny sposób postąpił z… bombą lotniczą z czasów II Wojny Światowej. Wetknął znaleziony w ziemi pocisk w otwór betonowego słupa energetycznego. I cel osiągnął: niewybuch znaleźli pracownicy zakładu energetycznego i powiadomili policję. Bomba leżąca na słupie to bardzo osobliwe znalezisko.

Jak informuje asp. sztab. Edyta Krystkowiak z policji w Hrubieszowie, na wybuchowe znalezisko natknęli się w czwartek, 7 kwietnia, pracownicy Zakładu Energetycznego na terenie gminy Mircze. Był to pocisk z czasów II Wojny Światowej.

Wprawdzie takie znaleziska zdarzają się wciąż bardzo często, jednak miejsce, w którym je odkryto, jest już naprawdę osobliwe…

Pocisk był wetknięty w słup energetyczny, który znajdował się około 10 metrów od głównej drogi – uściśla policjantka. Miejsce odnalezienia pocisku zostało zabezpieczone przez policjantów, którzy zadbali o to, aby nikt z osób postronnych nie podchodził do znaleziska. Na miejsce skierowano policjanta z Nieetatowej Grupy Minersko-Pirotechnicznej.

Super Raport 08.04 (Goście: Zbigniew Girzyński - KP PiS, Krystyna Ptok - szefowa OZZPiP) Sedno Sprawy: Monika Pawłowska

Jak artefakt sprzed kilkudziesięciu lat znalazł się w tym miejscu? Na pewno ktoś musiał go tam położyć, słupy energetyczne w tym miejscu zostały bowiem postawione już po wojnie. Ktoś znalazł go i położył w widocznym miejscu. Nie był to dobry pomysł.

Pamiętajmy, że niewybuchy lub niewypały mogą być bardzo niebezpieczne. Dlatego też nie wolno ich przenosić, dotykać, czy też rozbrajać. O nietypowym znalezisku należy natychmiast powiadomić policję, a miejsce ich odnalezienia zabezpieczyć przed dostępem do niego osób postronnych, nieświadomych zagrożenia – apelują policjanci.