Zmarła Helena Pietraszkiewicz. Lublin uczcił pamięć wieloletniej radnej. WZRUSZAJĄCY GEST

i

Autor: wikimedia: Ryszard Hołubowicz - lublin.com.pl (CC BY-SA 3.0)

Zmarła Helena Pietraszkiewicz. Lublin uczcił pamięć wieloletniej radnej. WZRUSZAJĄCY GEST

2021-03-02 15:07

Zmarła Helena Pietraszkiewicz, była wieloletnia radna Lublina, przewodnicząca rady miasta i wojewoda łódzki. Miała 67 lat. Na znak żałoby flaga miejska na lubelskim Ratuszu została we wtorek opuszczona do połowy masztu. Miejski trębacz po hejnale odegrał melodię „Cisza”. Wzruszający gest pożegnania.

Helena Pietraszkiewicz zmarła w poniedziałek. O jej śmierci poinformował we wtorek radny miejski PiS Tomasz Pitucha. – Przez całą VI kadencję miałem zaszczyt być wspólnie z nią członkiem klubu radnych Prawo i Sprawiedliwość i korzystać z jej wielkiego doświadczenia. Heleno, dziękuję. Spoczywaj w pokoju – napisał Pitucha.

Na znak żałoby flaga Lublina na miejskim ratuszu została w południe opuszczona do połowy masztu. Miejski trębacz po hejnale odegrał melodię „Cisza”.

Zobacz też: Lublin: Rzucił się na niego z nożem. Chciał go ZADŹGAĆ?! Krwawy ATAK NOŻOWNIKA

Helena Pietraszkiewicz urodziła się 20 lipca 1953 r. w Lublinie. Ukończyła psychologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Zawodowo związana była z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Lublinie, gdzie odpowiadała za domy pomocy społecznej i opiekę nad bezdomnymi. Prowadziła świetlicę terapeutyczną dla dzieci.

Była lubelską radną w latach 1994–2006 i w latach 2014-2018, a od 1998 r. do 2002 r. – przewodniczącą rady miasta. W latach 2006-2007 pełniła funkcję wojewody łódzkiego.

Była członkiem PiS. W 2004 roku otrzymała Srebrny Krzyż Zasługi. W 2005 r. uhonorowana została statuetką Angelusa Lubelskiego za służbę publiczną oraz medalem abpa Józefa Życińskiego Lumen Mundi (Światłość Świata).

Super Raport 02.03 (Goście: Michał Kamiński - Koalicja Polska, wicemarszałek Senatu; Jan Maria Jackowski - Senator, PiS), Sedno Sprawy: Joanna Mucha