ZABILI SIĘ na drzewie. KOSZMAR na Glinianej w Lublinie. Dwie osoby nie żyją [ZDJĘCIA]

2021-02-28 13:43

To straszne, kiedy brawura i kompletny brak wyobraźni zabierają młode życia. W nocy z soboty na niedzielę na osiedlowej ulicy w Lublinie roztrzaskał się na drzewie volkswagen passat. Dwie osoby nie żyją. Siła uderzenia musiała być potworna, samochód rozpadł się na kawałki, a kierujący autem 24-latek i jego 22-letni kolega nie mieli najmniejszych szans na przeżycie. Zabili się na drzewie. Koszmar na Glinianej w Lublinie powinien być przestrogą dla innych.

Ulica Gliniana to wąska i dodatkowo tłoczna za sprawą parkujących aut uliczka łącząca dwa osiedla mieszkaniowe. Na całej długości stoją bloki oraz domy jednorodzinne i bezpieczna prędkość jazdy wynosi nie więcej niż 40 km/h. Ale VW passat musiał pędzić o wiele szybciej.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów z lubelskiej drogówki wynika, że kierujący volkswagenem passatem jadąc od strony ul. Filaretów w kierunku ulicy Nadbystrzyckiej po wyjechaniu z łuku, nagle stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na prawą stronę jezdni – relacjonuje podkom. Anna Kamola z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. – Pojazd z impetem wjechał w znak drogowy, a potem bokiem uderzył w drzewo.

W metrze powstanie muzeum. Nowe stacje metra będą skrywały tajemnicze eksponaty

Właściwie z passata nic nie zostało. Z auta wypadł silnik, który znalazł się po drugiej stronie ulicy, a impet uderzenia sprawił, że części z auta leżały w promieniu kilkudziesięciu metrów. Samochodem jechało dwóch młodych Ukraińców w wieku 22 i 24 lat. Pomimo przeprowadzonych przez służby czynności ratowniczych, życia mężczyzn nie udało się uratować. Ulica Gliniana była przez kilka godzin nieprzejezdna.