Zdzisław Małysz nie żyje. Miłośnicy zwierząt z Lublina pogrążeni w żałobie

i

Autor: gk, Facebook / Straż Ochrony Zwierząt Lublin / Inspektorat Łuków Zdzisław Małysz nie żyje. Miłośnicy zwierząt z Lublina pogrążeni w żałobie

Ogromna strata

Zdzisław Małysz nie żyje. Miłośnicy zwierząt z Lublina pogrążeni w żałobie

2022-12-20 19:48

Po długiej walce z chorobą zmarł Zdzisław Małysz, założyciel Straży Ochrony Zwierząt w Lublinie. Smutną wiadomość przekazali członkowie organizacji, którzy nie mogą pogodzić się ze śmiercią przyjaciela. "Kochamy Ciebie Przyjacielu i będziemy bardzo za Tobą tęsknić" - czytamy m.in. w przepełnionym ogromnym żalem wpisie w mediach społecznościowych.

Zdzisław Małysz nie żyje

"Z bólem w sercu informujemy, że dziś w nocy zmarł Zdzisio - założyciel i Komendant naszej Straży Ochrony Zwierząt, który przez wiele lat walczył o zwierzęta" - poinformowała w poniedziałek, 19 grudnia Straż Ochrony Zwierząt w Lublinie - "Był ich głosem na interwencjach, w sądach, w mediach. W tym wszystkim nigdy nie zapominał o ludziach."

Zdzisław Małysz był wielkim miłośnikiem i przyjacielem zwierząt. Był założycielem Straży Ochrony Zwierząt w Lublinie. Prowadził Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt pod Nałęczowem, gdzie leczone były m.in. rysie, sarny, jelenie, bociany, a nawet wilki.

Choroba okazała się silniejsza

Trzy lata temu, 18 maja 2019 r., świat Zdzisława Małysza dosłownie się zawalił. Po upadku ze schodów mężczyzna doznał czterokończynowego paraliżu. Rozpoczęła się ciężka walka o zdrowie, życie i powrót do sprawności. W tym celu utworzono m.in. zbiórkę na rehabilitację.

"Nasz dzielny Wojownik za każdym razem wychodził zwycięsko z różnych opresji. Kilka dni temu kolejny raz trafił do szpitala. Niespodziewany zwrot akcji: śpiączka, respirator" - informują przedstawiciele Straży Ochrony Zwierząt.

Niestety ta walka okazała się przegrana. "Dziś w nocy Zdzisio zasnął" - czytamy na Facebooku.

Internauci: "Świat traci kolejnego Dobrego Człowieka"

Ze śmiercią Zdzisława Małysza nie mogą pogodzić się miłośnicy zwierząt.

"Tak strasznie pusto. On zawsze był i wspierał, mimo swoich trudności. Nieoceniony, wspaniały, serdeczny. Trudno będzie się z tym pogodzić."

"W tych podłych czasach świat traci kolejnego Dobrego Człowieka."

"Dlaczego takie okropne rzeczy dzieją się zawsze najlepszym ludziom."

"Zdzisiu! Jest mi tak smutno..."

"Dobrzy ludzie odchodzą za szybko, szczególnie ci którzy miłują zwierzęta - ciągle ich brakuje."

- czytamy w komentarzach.

Pogrzeb Zdzisława Małysza odbędzie się w czwartek, 22 grudnia 2022 r. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 12.00 w kaplicy cmentarnej przy ulicy Unickiej w Lublinie.

Czy potrafisz prawidłowo określić płeć zwierząt?

Pytanie 1 z 10
Samica psa to:
Malutka sarenka zgubiła mamusię