Zamość: Skończył szkołę i zginął pod wodą. Śledztwo ws. utonięcia 17-latka

i

Autor: PSP Zamość Zamość: Skończył szkołę i zginął pod wodą. Śledztwo ws. utonięcia 17-latka

Zamość: Skończył szkołę i zginął pod wodą. Śledztwo ws. utonięcia 17-latka

2022-06-28 8:29

Prokuratura wyjaśnia okoliczności tragicznego utonięcia 17-latka w zalewie miejskim w Zamościu. Nastolatek po zakończeniu szkoły wybrał się ze znajomymi nad wodę. Finał był tragiczny. To kolejne utonięcie na Lubelszczyźnie. Tragedia z Zamościa rozdziera serce, bo woda zabrała zaledwie 17-letniego chłopaka, którzy miał przed sobą jeszcze całe życie, pełne planów, nadziei, marzeń…

Prokuratura wyjaśnia sprawę utonięcia 17-latka w zalewie miejskim w Zamościu, do którego doszło w miniony weekend. Według ustaleń policji, po zakończeniu roku szkolnego chłopak wybrał się ze znajomymi na plażę. W tym tygodniu zaplanowana jest sekcja zwłok 17-latka – podaje PAP. Śledczy prowadzą postępowanie w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci. Czy to oznacza, że do tragedii ktoś mógł się przyczynić?

W tego typu przypadkach rutyną jest, że wszczynamy postępowanie w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci. Śledztwo prowadzone jest w sprawie, a nie przeciwko komuś. Ciało 17-latka zostało zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji zwłok, która odbędzie się w tym tygodniu – tłumaczy w rozmowie z PAP zastępca prokuratora rejonowego w Zamościu, Jarosław Rosołek.

Śledczy badają też, czy nastolatek był trzeźwy i co wiedzą jego znajomi. – Zamierzamy przesłuchać osoby, które przed tym zdarzeniem miały towarzyszyć 17-latkowi nad zalewem – dodaje prokurator.

Ciało poszukiwanego 17-latka z miejscowości Tyszowce wyłowiono w sobotę (25.06) wieczorem z zalewu miejskiego w Zamościu. Jak przekazała policja, ze wstępnych ustaleń wynika, że po zakończeniu roku szkolnego wybrał się ze znajomymi nad zalew. Nastolatek ostatni raz był widziany przez nich w piątek po południu, kiedy to grupa znajomych rozeszła się do domów.

Express Biedrzyckiej - Paweł Kowal: Ludzie wywiozą PiS na taczkach

Pozostawione na plaży rzeczy nastolatka, dokumenty i ubrania, znalazł przechodzień w piątek (24.06) późnym wieczorem. W międzyczasie również rodzice chłopaka zgłosili na policję zawiadomienie o zaginięciu. W akcję poszukiwawczą, oprócz policjantów i strażaków, zaangażowano między innymi przewodnika z policyjnym psem oraz policyjny dron. Zbiornik przeszukiwali płetwonurkowie ze straży pożarnej.

Podczas tego weekendu na Lubelszczyźnie utonęły trzy osoby. Ćwiczący nad Zalewem Zemborzyckim strażacy zauważyli dryfujące ciało ok. 30-letniego mężczyzny. Natomiast w Jeziorze Białym w okolicach Okuninki utonął 46-latek. Od początku czerwca na Lubelszczyźnie utonęło już osiem osób.

Sonda
Lubisz wypoczywać nad wodą?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE