Zamość: Skończył szkołę i zginął pod wodą. Śledztwo ws. utonięcia 17-latka

i

Autor: PSP Zamość Zamość: Skończył szkołę i zginął pod wodą. Śledztwo ws. utonięcia 17-latka

Zamość: Skończył szkołę i zginął pod wodą. Śledztwo ws. utonięcia 17-latka

2022-06-28 8:29

Prokuratura wyjaśnia okoliczności tragicznego utonięcia 17-latka w zalewie miejskim w Zamościu. Nastolatek po zakończeniu szkoły wybrał się ze znajomymi nad wodę. Finał był tragiczny. To kolejne utonięcie na Lubelszczyźnie. Tragedia z Zamościa rozdziera serce, bo woda zabrała zaledwie 17-letniego chłopaka, którzy miał przed sobą jeszcze całe życie, pełne planów, nadziei, marzeń…

Prokuratura wyjaśnia sprawę utonięcia 17-latka w zalewie miejskim w Zamościu, do którego doszło w miniony weekend. Według ustaleń policji, po zakończeniu roku szkolnego chłopak wybrał się ze znajomymi na plażę. W tym tygodniu zaplanowana jest sekcja zwłok 17-latka – podaje PAP. Śledczy prowadzą postępowanie w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci. Czy to oznacza, że do tragedii ktoś mógł się przyczynić?

W tego typu przypadkach rutyną jest, że wszczynamy postępowanie w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci. Śledztwo prowadzone jest w sprawie, a nie przeciwko komuś. Ciało 17-latka zostało zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji zwłok, która odbędzie się w tym tygodniu – tłumaczy w rozmowie z PAP zastępca prokuratora rejonowego w Zamościu, Jarosław Rosołek.

Śledczy badają też, czy nastolatek był trzeźwy i co wiedzą jego znajomi. – Zamierzamy przesłuchać osoby, które przed tym zdarzeniem miały towarzyszyć 17-latkowi nad zalewem – dodaje prokurator.

Ciało poszukiwanego 17-latka z miejscowości Tyszowce wyłowiono w sobotę (25.06) wieczorem z zalewu miejskiego w Zamościu. Jak przekazała policja, ze wstępnych ustaleń wynika, że po zakończeniu roku szkolnego wybrał się ze znajomymi nad zalew. Nastolatek ostatni raz był widziany przez nich w piątek po południu, kiedy to grupa znajomych rozeszła się do domów.

Express Biedrzyckiej - Paweł Kowal: Ludzie wywiozą PiS na taczkach

Pozostawione na plaży rzeczy nastolatka, dokumenty i ubrania, znalazł przechodzień w piątek (24.06) późnym wieczorem. W międzyczasie również rodzice chłopaka zgłosili na policję zawiadomienie o zaginięciu. W akcję poszukiwawczą, oprócz policjantów i strażaków, zaangażowano między innymi przewodnika z policyjnym psem oraz policyjny dron. Zbiornik przeszukiwali płetwonurkowie ze straży pożarnej.

Podczas tego weekendu na Lubelszczyźnie utonęły trzy osoby. Ćwiczący nad Zalewem Zemborzyckim strażacy zauważyli dryfujące ciało ok. 30-letniego mężczyzny. Natomiast w Jeziorze Białym w okolicach Okuninki utonął 46-latek. Od początku czerwca na Lubelszczyźnie utonęło już osiem osób.

Sonda
Lubisz wypoczywać nad wodą?