Zamość. Ciało 17-latka wyłowiono  z zalewu miejskiego. Dramatyczny finał poszukiwań

i

Autor: lubelska policja Zamość. Ciało 17-latka wyłowiono z zalewu miejskiego. Dramatyczny finał poszukiwań

Zamość. Ciało 17-latka wyłowiono z zalewu miejskiego. Dramatyczny finał poszukiwań

2022-06-26 10:44

Dramatyczny finał poszukiwań 17-latka w Zamościu (Lubelskie). Płetwonurkowie wydobyli z zalewu miejskiego ciało nastolatka. Przechodzień znalazł nad brzegiem zbiornika pozostawione przez niego rzeczy. Poszukiwania rozpoczęły się w nocy z piątku na sobotę (24.06/25.06).

Mł. asp. Kamil Karbowniczek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie poinformował w niedzielę (26.06.2022) Polską Agencję Prasową, że ciało poszukiwanego 17-latka z miejscowości Tyszowce wyłowiono w sobotę wieczorem (25.06.2022) z zalewu miejskiego w Zamościu.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że po zakończeniu roku szkolnego wybrał się ze znajomymi nad zalew. Nastolatek ostatni raz był widziany przez nich w piątek około godz. 14.30, kiedy to grupa znajomych rozeszła się do domów – wyjaśnił Kamil Karbowniczek.

Akcja poszukiwawcza nad zalewem w Zamościu. Tragiczny finał

Jak informowaliśmy, akcja poszukiwawcza 17-latka rozpoczęła się w nocy z piątku na sobotę (24.06/25.06). Pozostawione na plaży rzeczy nastolatka, dokumenty i ubrania, znalazł przechodzień w piątek późnym wieczorem. W międzyczasie również rodzice chłopaka zgłosili na policję zawiadomienie o zaginięciu. W akcję oprócz policjantów i strażaków, zaangażowano między innymi przewodnika z policyjnym psem oraz policyjny dron. Zbiornik przeszukiwali płetwonurkowie ze straży pożarnej.

Lubelskie. Utonęły trzy osoby

Jak wynika z informacji przekazanych przez PAP, podczas tego weekendu na Lubelszczyźnie utonęły już trzy osoby. Ćwiczący nad Zalewem Zemborzyckim strażacy zauważyli dryfujące ciało ok. 30-letniego mężczyzny. Natomiast w Jeziorze Białym w okolicach Okuninki utonął 46-latek. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna przed wejściem do wody spożywał alkohol. Od początku czerwca na Lubelszczyźnie utonęło w sumie 8 osób.

Strażacy uratowali malutką sarenkę z siatki
Sonda
Sądzisz, że woda to zdradliwy żywioł?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE