Zamość. Ciało 17-latka wyłowiono  z zalewu miejskiego. Dramatyczny finał poszukiwań

i

Autor: lubelska policja Zamość. Ciało 17-latka wyłowiono z zalewu miejskiego. Dramatyczny finał poszukiwań

Zamość. Ciało 17-latka wyłowiono z zalewu miejskiego. Dramatyczny finał poszukiwań

2022-06-26 10:44

Dramatyczny finał poszukiwań 17-latka w Zamościu (Lubelskie). Płetwonurkowie wydobyli z zalewu miejskiego ciało nastolatka. Przechodzień znalazł nad brzegiem zbiornika pozostawione przez niego rzeczy. Poszukiwania rozpoczęły się w nocy z piątku na sobotę (24.06/25.06).

Mł. asp. Kamil Karbowniczek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie poinformował w niedzielę (26.06.2022) Polską Agencję Prasową, że ciało poszukiwanego 17-latka z miejscowości Tyszowce wyłowiono w sobotę wieczorem (25.06.2022) z zalewu miejskiego w Zamościu.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że po zakończeniu roku szkolnego wybrał się ze znajomymi nad zalew. Nastolatek ostatni raz był widziany przez nich w piątek około godz. 14.30, kiedy to grupa znajomych rozeszła się do domów – wyjaśnił Kamil Karbowniczek.

Akcja poszukiwawcza nad zalewem w Zamościu. Tragiczny finał

Jak informowaliśmy, akcja poszukiwawcza 17-latka rozpoczęła się w nocy z piątku na sobotę (24.06/25.06). Pozostawione na plaży rzeczy nastolatka, dokumenty i ubrania, znalazł przechodzień w piątek późnym wieczorem. W międzyczasie również rodzice chłopaka zgłosili na policję zawiadomienie o zaginięciu. W akcję oprócz policjantów i strażaków, zaangażowano między innymi przewodnika z policyjnym psem oraz policyjny dron. Zbiornik przeszukiwali płetwonurkowie ze straży pożarnej.

Lubelskie. Utonęły trzy osoby

Jak wynika z informacji przekazanych przez PAP, podczas tego weekendu na Lubelszczyźnie utonęły już trzy osoby. Ćwiczący nad Zalewem Zemborzyckim strażacy zauważyli dryfujące ciało ok. 30-letniego mężczyzny. Natomiast w Jeziorze Białym w okolicach Okuninki utonął 46-latek. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna przed wejściem do wody spożywał alkohol. Od początku czerwca na Lubelszczyźnie utonęło w sumie 8 osób.

Strażacy uratowali malutką sarenkę z siatki
Sonda
Sądzisz, że woda to zdradliwy żywioł?