Zamość: SKANDAL na policji? Papierosy za 200 tysięcy „WYPAROWAŁY”! Szokujące

i

Autor: Pixabay/sipa

Zamość: SKANDAL na policji? Papierosy za 200 tysięcy „WYPAROWAŁY”! Szokujące

2021-04-09 8:41

Skandal na policji w Zamościu? Z tamtejszej komendy „wyparowały” papierosy z przemytu warte 200 tysięcy złotych! To prawie 20 tys. paczek, które dotarły do Polski nielegalnie. Powinny zostać zniszczone albo zamknięte pod kluczem. Okazało się, że… zniknęły. Szokujące doniesienia z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. Jak to możliwe?

Policjanci nie chowają głowy w piasek i deklarują, że tak tego nie zostawią. Ruszyło wewnętrzne śledztwo, sprawę bada też prokuratura. Sprawa jest poważna, bo z policyjnego magazynu zniknęły papierosy za 200 tysięcy złotych! Wyparowały? Szokujące doniesienia z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Wyniki niedawnej inwentaryzacji opisał Tygodnik Zamojski. Przeprowadzona w marcu inwentaryzacja wykazała, że w depozycie KMP w Zamościu brakuje dwóch tysięcy kartonów papierosów, prawie 20 tys. paczek. Ich szacunkowa wartość to ok. 200 tys. złotych. Ktoś okradł policyjny magazyn?!

Sprawa została zgłoszona do prokuratury – początkowo zamojskiej, ale została już przekazana do Lublina. O zniknięciu policjanci z KMP w Zamościu powiadomili też przełożonych z Lublina i Biuro Spraw Wewnętrznych Policji.

Mundurowi deklarują, że chcą wyjaśnić całą sprawę, ale nie przesądzają, czy doszło do kradzieży. Jest jeszcze inna możliwość: ktoś mógł popełnić błąd „administracyjny” i błędnie wskazać stan magazynu. – Na obecnym etapie nie można rozstrzygnąć, czy papierosy faktycznie zaginęły, czy też mamy do czynienia z błędem proceduralnym – mówi, cytowany przez Dziennik Wschodni, kom. Andrzej Fijołek, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Jego zdaniem papierosy mogły zostać zniszczone, ale nie odnotowano tego w dokumentach.

Super Raport 08.04 (Goście: Zbigniew Girzyński - KP PiS, Krystyna Ptok - szefowa OZZPiP) Sedno Sprawy: Monika Pawłowska