Zamknięta szkoła i odwołane lekcje w Przewodowie

i

Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express Zamknięta szkoła i odwołane lekcje w Przewodowie

Wybuch w Przewodowie

Zamknięto szkołę i odwołano lekcje w Przewodowie. "Nie chcieliśmy narazić dzieci na traumę"

W Przewodowie odwołano lekcje i zamknięto szkołę. W szkole obecnie uczniowie i mieszkańcy mogą zasięgnąć pomocy psychologicznej. - Nie chcieliśmy narazić dzieci na traumę - wyjaśnił Grzegorz Drewnik, wójt gminy Dołhobyczów. W prowadzonej przez Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła w Przewodowie" podstawówce uczy się około 80-90 osób.

Rakiety spadły na Polskę. Zamknięto szkołę i odwołano lekcje w Przewodowie. "Nie chcieliśmy narazić dzieci na traumę"

Po wybuchu do którego doszło we wtorek, 15 listopada po godzinie 15:40 w Przewodowie, w środę Grzegorz Drewnik, wójt gminy Dołhobyczów, na terenie której leży Przewodów, podjął decyzję o odwołaniu lekcji dla uczniów, a także zamknięciu szkoły.

- Podjęliśmy decyzję o zamknięciu szkoły i odwołaniu zajęć dzisiaj w szkole w Przewodowie. Po pierwsze, z tego względu, że nie było za bardzo możliwości dowiezienia dzieci, a drugą kwestią było to, że na miejscu znajduje się dużo dziennikarzy i funkcjonariuszy - nie chcieliśmy narazić dzieci na traumę - wyjaśnił wójt Drewnik.

Nie wiadomo czy w prowadzonej przez stowarzyszenie placówce, w której uczy się około 80-90 osób, lekcję odbędą się w kolejnych dniach.

Na terenie placówki zorganizowano pomoc psychologiczną

W szkole w Przewodowi uruchomiono pomoc psychologiczną dla dzieci oraz wszystkich chętnych mieszkańców.

- Specjaliści są w środę w szkole, gdzie zapewniają pomoc psychologiczną uczniom, nauczycielom, mieszkańcom - przekazała starościna hrubieszowska Aneta Karpiuk.

W porozumieniu z lubelską kurator, ustalono także, że do wszystkich szkół na terenie powiatu hrubieszowskiego zostaną wysłani psychologowie, aby porozmawiać z dziećmi i młodzieżą.

Sonda
Czy wybuch w Przewodowie wywoła eskalację wojny, czy będzie pojedynczym incydentem?
Strach o dzieci po eksplozji w Przewodowie