Rakiety spadły na Polskę. Dwie osoby nie żyją. Tragedia w Przewodowie

i

Autor: Mariusz Mucha / Super Express Rakiety spadły na Polskę. Dwie osoby nie żyją. Tragedia w Przewodowie

Wielki huk w Przewodowie

Wybuch w Przewodowie uszkodził budynki. Mieszkańcy słyszeli wielki huk. "Odgłos słyszalny w odległości 20 km"

W Przewodowie na Lubelszczyźnie doszło do tragicznego wydarzenia. We wtorek (15 listopada 2022) wybuch zabił dwóch mieszkańców. Wielki huk, który był słyszalny nawet w odległości 20 km, przeraził mieszkańców. Nie żyją dwie osoby. Niewielka wioska jest na ustach całego świata.

W Przewodowie w województwie lubelskim, niedaleko granicy z Ukrainą we wtorek, 15 listopada 2022 o godz. 15.40 wybuch zabił dwie osoby, mieszkańców wsi. Wielki huk, który był słyszalny w odległości nawet 20 km skojarzono z ostrzałem rosyjskich rakiet. Agencja AP podała, że wstępne ustalenia wskazują, na to że w Przewodowie eksplodował pocisk ukraińskiej obrony przeciwrakietowej. Sprawa jest wyjaśniania.

Szkoła w Przewodowie znajduje się w linii prostej około 300 metrów od miejsca wybuchu. Jest otwarta dla dzieci, przede wszystkim, jak zaznaczyła dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Przewodowie Ewa Byra, dzieciom zostanie zapewnione  wsparcie psychologiczne, spotkania z terapeutami i psychologami. Podczas rozmowy, dyrektor Ewa Byra zaznaczyła, że nie tylko szkoła znajduje się blisko wybuchu, niedaleko znajdują się budynki, których konstrukcja została naruszona.

- Miejsce bezpośredniego wybuchu również w linii prostej znajduje się około 30 metrów od bloków mieszkalnych. Z tego, co mi wiadomo została uszkodzona struktura tych budynków. Wyznaczono osoby, które będą szacowały szkody wśród mieszkańców - powiedziała Ewa Byra.

Jak się okazuje, huk wybuchu był ogromny.

- To był ogromny podmuch. Odgłos był przerażający, był słyszalny w odległości 20 km. Miałam kontakt z pracownikiem, który pracuje tu w szkole i dojeżdża z takiej odległości - przekazała dyrektorka szkoły.

Strach o dzieci po eksplozji w Przewodowie
Sonda
Czy wybuch rakiet w Polsce to błąd czy celowe działanie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE