Horror na drodze

Zalesie. Osobówka huknęła w autobus. Jedna osoba nie żyje, 5 osób poszkodowanych, wśród nich dzieci

2023-03-01 17:40

Potworny wypadek na drodze powiatowej w Zalesiu (pow. zamojski). Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący osobowym samochodem marki Rover 29-latek zjechał na przeciwny pas i wjechał pod jadący z naprzeciwka autobus przewożący przedszkolaki! Kierowca osobówki zginął na miejscu. Pięć osób, w tym czworo dzieci trafiło do szpitala.

Zalesie. Auto osobowe wjechało w autobus wiozący przedszkolaki

Do koszmarnego wypadku doszło w środę, 1 marca, tuż przed godz. 14 w miejscowości Zalesie (pow. zamojski) na drodze powiatowej. - Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący samochodem marki Rover zjechał na przeciwny pas jezdni i doprowadził do zderzenia z jadącym z naprzeciwka autobusem - przekazał mł. asp. Kamil Karbowniczek z lubelskiej policji.

Po wypadku 29-latek kierujący osobówką został zakleszczony w kompletnie roztrzaskanym aucie. Strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu, aby wydobyć go z pojazdu. Niestety, życia mężczyzny nie udało się uratować. Zginął na miejscu.

Przedszkolaki poszkodowane w wypadku

Jak przekazała policja, kierowcy autobusu nic się nie stało. - Podróżowało z nim 7 przedszkolaków wraz z opiekunką. 4 dzieci i ich opiekunka, zostało przewiezionych do szpitala na badania. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że 42-latek kierujący autokarem był trzeźwy - poinformował mł. asp. Kamil Karbowniczek.

Policja wyjaśnia przyczyny wypadku

Na miejscu zdarzenia policjanci pracują pod nadzorem prokuratura. Droga w wyniku wypadku jest zablokowana. - Wyjaśniamy szczegółowe okoliczności tego tragicznego wypadku. Apelujemy do kierowców o wyobraźnię na drodze, zdjęcie nogi z gazu i dostosowanie prędkości do panujących warunków - poinformował mł. asp. Kamil Karbowniczek. 

Sonda
Miałaś/eś kiedykolwiek wypadek samochodowy?