Grozi mu dożywocie

Ewa zginęła od 40 ciosów nożem. Była komornikiem w Łukowie. Zatrzymany jest pod obserwacją psychiatryczną

2023-03-16 8:57

Śledczy czekają na opinię psychiatrów dotyczącą 42-letniego Karola M., który podejrzany jest o zabójstwo komornik w Łukowie (woj. lubelskie). Do zbrodni doszło w listopadzie 2022 roku. Według śledczych zadał on ofierze 40 ciosów nożem. Grozi mu dożywocie za kratami.

Dramat rozegrał się 18 listopada 2022 r. w jednej z kancelarii komorniczych w Łukowie. 42-letni Karol M. zaatakował nożem 44-letnią komornik i pracownika kancelarii. Życia kobiety nie udało się uratować. Jak podawała prokuratura, sprawca zadał jej 40 ciosów nożem. Do szpitala trafili również: pracownik i postrzelony w okolicę brzucha napastnik. 24 listopada w Adamowie k. Łukowa odbył się pogrzeb brutalnie zamordowanej komornik. Urna z prochami kobiety została złożona do grobu na miejscowym cmentarzu parafialnym. - Mogła jeszcze żyć, dla dzieci, które tak bardzo potrzebują matki. Teraz trzeba się za nią modlić - mówił ksiądz.

Zabójstwo komornik w Łukowie. Śledczy czekają na opinię psychiatryczną podejrzanego

Lubelska policja po tragedii informowała, ze zamordowana kobieta, jak i kancelaria w której pracowała, nie prowadziła żadnych czynności komorniczych wobec 42-letniego Karola M. - Trwa obserwacja psychiatryczna podejrzanego. Czekamy na opinie biegłych psychiatrów, które mają nam pomóc w ustaleniu, czy mężczyzna w momencie popełnienia czynu był poczytalny – poinformowała PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka.

Karol M. nie przyznał się do zarzutów

Śledczy przedstawili 42-latkowi zarzuty: zabójstwa komornik w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie, czynnej napaści i usiłowania zabójstwa policjanta, usiłowania pozbawienia życia pracownika kancelarii, naruszenia nietykalności cielesnej kobiety i kierowania pod jej adresem gróźb pozbawienia życia. Podejrzany nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie. Za zarzucane 42-latkowi czyny grozi dożywocie.

Sonda
Czy sprawcy zabójstw powinni od razu trafiać za kraty na dożywocie?
Listen on Spreaker.