Wyklikaj sobie świąteczny nastrój! NIEZWYKŁY pomysł Tomasza Sironia i jego kolegów

2020-12-08 18:02

Wyklikajcie sobie świąteczny nastrój – zachęca Tomasz Siroń (25 l.) z Brzezin pod Modliborzycami na Lubelszczyźnie. I zaprasza do swej Tajemniczej Przystani, uroczego domku na środku stawu przystrojonego w tysiące lampek, które każdy z nas może... dowolnie sterować przez Internet! Pan Tomasz nie jest sam, wspólnie z grupą takich jak on entuzjastów, udostępniają kilka niezwykłych, interaktywnych, świątecznych miejsc.

Tomasz Siroń, z zawodu inżynier mechatronik, z pasji informatyk i majsterkowicz, o takim czymś marzył już od dawna. Pierwsze próby sterowania na odległość miał już za sobą w 2012 roku i od tamtego czasu przeszedł długą drogę. Pomysł jest prosty: wykonać taki system, którym można sterować przez Internet i może to zrobić każdy.

Rok temu w Modliborzycach udało mu się zrealizować projekt sterowania przez Internet oświetleniem Szopki Bożonarodzeniowej. Każdy, kto chciał, mógł zaprojektować, w jaki sposób i jakiej barwy mają świecić światełka. – Przez kilka tygodni swoje projekty złożyło w ten sposób kilka tysięcy osób – wspomina. W tym roku modliborzycka szopka ruszy przed Wigilią, ale pan Tomek poszedł dalej.

Zobacz też: Gotują dla seniorów. W Wojsławicach czuć już święta! NIEZWYKŁA INICJATYWA [ZDJĘCIA]

Niedaleko jego domu na środku niewielkiego stawu stoi domek, który także można oświetlić po swojemu. Zarówno jego otoczenie, jak i wnętrze, które pomysłodawca urządził w stylu PRL. Każdy sprzęt w tym domku działa! Zabawa jest przednia! Nazwał to Tajemnicza Przystań. – Myślę, że w czasach ograniczającego nas mocno koronawirusa to dobry sposób na zabawę – mówi Tomasz Siroń. I zaprasza na stronę www.sterowanie24.pl.

W woj. podlaskim udaremniono największy w historii przemyt papierosów

Oprócz niego w projekcie uczestniczą koledzy m.in. z Podkarpacia, Małopolski czy Dolnego Śląska. Oczywiście robią to non-profit. – Mamy z tego wielką frajdę, niech taką samą frajdę mają i inni – tłumaczy i już zapowiada wielką atrakcję, którą udostępnią w Wigilię. Co to będzie? Niespodzianka...

Zobacz: Lublin: Wyrzuciła przez okno DOROBEK ŻYCIA. Straciła FORTUNĘ! Nieprawdopodobne

Kim są pozostali sterujący? Krzysztof Styc (22 l.), Oświęcim – współautor i współwykonawca sterowania, jest zaraz po Tomku najstarszym członkiem zespołu. Zajmuje się kwestią transmisji wideo, a także sprawami sieciowymi. Na co dzień jest administratorem wielu sieci telekomunikacyjnych. Mateusz Kołaś (18 l.), Kraków – odpowiada m.in. za kontakt z mediami oraz sprawy techniczno-sieciowe w projekcie sterowanie24.pl. Zajmuje się kwestią serwerową jak i stroną WWW. Uczeń Zespołu Szkół Łączności w Krakowie (Technik Telekomunikacji). Pasjonat elektroniki, automatyki oraz informatyki. W wolnym czasie uwielbia majsterkować i testować nowe rozwiązania ułatwiające życie. Oprócz tego interesuje go fotografią oraz tworzeniem filmów. Wiktor Jezioro (19 l.), Pustków – w projekcie sterowanie24.pl odpowiada za część programistyczną. Uczeń Zespołu Szkół nr 2 w Dębicy (Technik Teleinfomatyk). Pasjonat elektroniki i programowania. Zajmuje się projektowaniem i wdrażaniem oświetlenia estradowego synchronizowanego z muzyką. Fan Linuxa i administrator serwerów, w wolnym czasie zajmuje się tworzeniem muzyki. Uczestniczy w obliczeniach naukowych na platformie BOINC. Przemysław Kasza (25 l.), Wrocław – współautor i współwykonawca sterowania, student informatyki, zajmuje się kwestią serwerów oraz infrastrukturą projektu. Z zamiłowania administrator sieci komputerowych oraz systemów Linux, w wolnym czasie dokształca się oraz wciela w życie ciekawe projekty związane z automatyką domową. Hubert Ryfiński (26 l.), Dąbie, województwo lubelskie – współwykonawca praktycznej części sterowania. Zajmuje się kwestiami powiązanymi z transmisją audio-wideo szopki bożonarodzeniowej na rynku Modliborzyc, a także częścią elektroniczną. Pasjonat fotografii, elektroniki i dobrego filmu. W wolnym czasie pracuje nad automatyzacją swojego domu. Nie boi się wyzwań oraz powiązanego z nimi ryzyka.

Więcej informacji o projekcie na facebookowym profilu: sterowanie24.pl.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!