Wracał z wesela i zabił człowieka. Adam P. z Łaszczowa uciekł z miejsca wypadku

i

Autor: KPP Tomaszów Lubelski Wracał z wesela i zabił człowieka. Adam P. z Łaszczowa uciekł z miejsca wypadku

Wracał z wesela i zabił człowieka. Adam P. z Łaszczowa uciekł z miejsca wypadku

2021-08-11 9:17

Po szampańskiej zabawie na weselu u znajomych Adam P. (63 l.) z Łaszczowa pod Tomaszowem Lubelskim (Lubelskie) postanowił wracać autem do domu. Co gorsza, choć najprawdopodobniej nie skąpił sobie weselnych napitków, odwiózł do domu swych krewnych. Gdy wracał do siebie, śmiertelnie potrącił człowieka i uciekł z miejsca zdarzenia.

Do tragedii doszło w nocy z soboty na niedzielę w Józefówce w powiecie tomaszowskim. Martwy 52-latek leżał na środku jezdni. - Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że znajdujący się na jezdni 52-letni mieszkaniec powiatu krasnostawskiego został potrącony przez nieznany pojazd. Kierujący zamiast zatrzymać się i udzielić pomocy, uciekł z miejsca zdarzenia nie wzywając na miejsce służb ratunkowych - informuje sierżant sztabowy Małgorzata Pawłowska. - Do wypadku doszło w terenie zabudowanym, ale nieoświetlonym, natomiast pieszy znajdował się na drodze i nie posiadał żadnych elementów odblaskowych.

Grozi mu 12 lat więzienia

i

Autor: KPP Tomaszów Lubelski Adam P. jechał mercedesem
Hamował, ale bez skutku. Rowerzysta rozjechany przez skodę

Nie zwalnia to jednak kierowcy od odpowiedzialności. Wiedział, że najechał na człowieka, ponieważ  jak ustalili szukający go kryminalni, zatrzymał się po kilku kilometrach w oświetlonym miejscu i zaczął pilnie oglądać swego mercedesa, szukając uszkodzeń. Mężczyzna wracał z wesela, wcześniej odwoził jeszcze swoich krewnych. Do jego domu mundurowi dotarli już rano. Adam P. miał 1,5 promila alkoholu we krwi. - Wypiłem piwo do śniadania - tłumaczył wskazania alkomatu. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Adam P. następne miesiące spędzi w areszcie śledczym.