Usnarz Górny. Ostatnie godziny przed wprowadzeniem stanu wyjątkowego na pograniczu

i

Autor: Tomasz Matuszewski Usnarz Górny. Ostatnie godziny przed wprowadzeniem stanu wyjątkowego na pograniczu

Woroblin: Imigrant utopił się w Bugu. Miał zaledwie 19 lat

2021-10-26 11:57

Zaledwie 19 lat miał imigrant z Syrii, który utopił się w Bugu. Graniczna rzeka stała się miejscem jego śmierci. Prokuratura zna już wstępne wyniki sekcji zwłok młodego migranta. Wynika z nich, że Syryjczyk utonął. Śledczy prowadzą postępowanie w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci.

Tydzień temu w ręce pograniczników wpadł drugi z migrantów, który próbował przekroczyć Bug. Na graniczną rzekę zostali – jak mówił – skierowani przez białoruskie służby. Po odnalezieniu mówił, że obaj zostali wepchnięci do wody przez tamtejszych pograniczników. On wydostał się na polski brzeg, ale jego 19-letni towarzysz nie miał tyle szczęścia. Utopił się w Bugu.

Zakończono sekcję zwłok obywatela Syrii, którego ciało wyłowiono w środę w pobliżu miejscowości Woroblin (woj. lubelskie) – informuje Polska Agencja Prasowa. Przyczyną zgonu, jak wykazało badanie, było utonięcie.

Syryjczyk próbował rozjechać policjantów! Pościg na krajówce, imigranci schowali się w lesie

Śledczy znają już wstępne wyniki sekcji zwłok 19-letniego migranta. To jednak nie koniec sprawy i postępowania wyjaśniającego okoliczności śmierci młodego Syryjczyka. – Lekarz wstępnie ocenił, że mężczyzna utonął, natomiast pisemnej opinii jeszcze nie mamy. Trwają w tej sprawie czynności – informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka, cytowana przez PAP. Dodała, że sekcja odbyła się w piątek. Postępowanie prowadzone jest w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci.

We wtorek, 19 października strażnicy graniczni ujawnili w pobliżu miejscowości Woroblin (pow. bialski) 22-letniego Syryjczyka, który nielegalnie przekroczył granicę z Białorusi do Polski przez Bug. Według relacji 22-latka razem z drugim młodym mężczyzną został skierowany przez białoruskie służby na ponton, żeby przemieścić się na drugi brzeg rzeki. Poszukiwania młodego mężczyzny w Bugu rozpoczęła wodno-nurkowa grupa poszukiwawcza. Nurkowie odnaleźli ciało w środę. Jak informował rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, kom. Andrzej Fijołek, tożsamość 19-letniego Syryjczyka została potwierdzona „ponad wszelką wątpliwość”.

Sonda
Czy Polska powinna przyjąć białoruskich migrantów?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE