Usnarz Górny. Ostatnie godziny przed wprowadzeniem stanu wyjątkowego na pograniczu

i

Autor: Tomasz Matuszewski Usnarz Górny. Ostatnie godziny przed wprowadzeniem stanu wyjątkowego na pograniczu

Woroblin: Imigrant utopił się w Bugu. Miał zaledwie 19 lat

2021-10-26 11:57

Zaledwie 19 lat miał imigrant z Syrii, który utopił się w Bugu. Graniczna rzeka stała się miejscem jego śmierci. Prokuratura zna już wstępne wyniki sekcji zwłok młodego migranta. Wynika z nich, że Syryjczyk utonął. Śledczy prowadzą postępowanie w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci.

Tydzień temu w ręce pograniczników wpadł drugi z migrantów, który próbował przekroczyć Bug. Na graniczną rzekę zostali – jak mówił – skierowani przez białoruskie służby. Po odnalezieniu mówił, że obaj zostali wepchnięci do wody przez tamtejszych pograniczników. On wydostał się na polski brzeg, ale jego 19-letni towarzysz nie miał tyle szczęścia. Utopił się w Bugu.

Zakończono sekcję zwłok obywatela Syrii, którego ciało wyłowiono w środę w pobliżu miejscowości Woroblin (woj. lubelskie) – informuje Polska Agencja Prasowa. Przyczyną zgonu, jak wykazało badanie, było utonięcie.

Syryjczyk próbował rozjechać policjantów! Pościg na krajówce, imigranci schowali się w lesie

Śledczy znają już wstępne wyniki sekcji zwłok 19-letniego migranta. To jednak nie koniec sprawy i postępowania wyjaśniającego okoliczności śmierci młodego Syryjczyka. – Lekarz wstępnie ocenił, że mężczyzna utonął, natomiast pisemnej opinii jeszcze nie mamy. Trwają w tej sprawie czynności – informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka, cytowana przez PAP. Dodała, że sekcja odbyła się w piątek. Postępowanie prowadzone jest w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci.

We wtorek, 19 października strażnicy graniczni ujawnili w pobliżu miejscowości Woroblin (pow. bialski) 22-letniego Syryjczyka, który nielegalnie przekroczył granicę z Białorusi do Polski przez Bug. Według relacji 22-latka razem z drugim młodym mężczyzną został skierowany przez białoruskie służby na ponton, żeby przemieścić się na drugi brzeg rzeki. Poszukiwania młodego mężczyzny w Bugu rozpoczęła wodno-nurkowa grupa poszukiwawcza. Nurkowie odnaleźli ciało w środę. Jak informował rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, kom. Andrzej Fijołek, tożsamość 19-letniego Syryjczyka została potwierdzona „ponad wszelką wątpliwość”.

Sonda
Czy Polska powinna przyjąć białoruskich migrantów?