Wólka Tarnowska: Zginął pod kołami samochodu. Makabryczny wypadek

i

Autor: KWP Lublin Wólka Tarnowska: Zginął pod kołami samochodu. Makabryczny wypadek

Wólka Tarnowska: Zginął pod kołami samochodu. Makabryczny wypadek

2021-08-24 13:48

Makabryczny wypadek w Wólce Tarnowskiej (gm. Wierzbica, pow. chełmski) na Lubelszczyźnie. 71-letni mężczyzna zginął pod kołami samochodu, potrącony przez niewielkiego peugeota. Za kierownicą siedziała 28-latka. Jak i dlaczego doszło do tej makabry? Policja ustala okoliczności tragedii.

Wólka Tarnowska. Makabryczny wypadek na drodze w gminie Wierzbica miał miejsce w poniedziałkowe popołudnie. Około godz. 14.00 policja została powiadomiona o tragedii, do jakiej doszło na lokalnej drodze. Pieszy zginął pod kołami osobówki. – Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że kierująca samochodem osobowym marki Peugeot 28-letnia mieszkanka gminy Wierzbica potrąciła znajdującego się na jezdni 71-latka. Prowadzona na miejscu reanimacja pieszego nie przyniosła rezultatu. Mężczyzna zmarł na skutek odniesionych obrażeń – informuje kom. Ewa Czyż z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. Przeszło 70-letni mężczyzna nie przeżył wypadku. Wiemy, że młoda kobieta siedząca za kierownicą samochodu była trzeźwa. Jak i dlaczego doszło do tego tragicznego w skutkach zdarzenia? Okoliczności dramatu bada teraz policja i prokuratura.

Zobacz też: Lublin: Horror na pasach. 25-latek wyleciał w powietrze!

Lublin: Samochód staranował 25-latka na hulajnodze

Jednocześnie funkcjonariusze z Chełma apelują o ostrożność do wszystkich kierowców, by do tak makabrycznych zdarzeń, dochodziło jak najrzadziej. – Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Apelujemy przy tym do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności na drodze – dodaje Czyż. Tylko wczoraj na drogach województwa lubelskiego doszło do pięciu wypadków drogowych, w których jedna osoba zginęła, a aż pięć zostało rannych. W niedzielę w czterech wypadkach jedna osoba straciła życie, a sześć kolejnych trafiło do szpitali. Uważajcie na siebie! Ostrożność i rozwaga przydadzą się pod koniec wakacji, gdy ruch na drogach jest większy, a pogoda nie ułatwia kierującym zadania.

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?