Protest rolników. Zablokowali drogi w Lubelskiem. Objazdy

i

Autor: KWP Lublin Protest rolników 2021 w Kołaczkowie! DK 5 zablokowana [24.08.2021]

Protest rolników. Zablokowali drogi w Lubelskiem. Objazdy

2021-08-24 11:44

Trwa protest rolników z Agrounii i ich sympatyków. Manifestacje odbywają się w kilku regionach, a polegają na… paraliżowaniu ruchu pojazdów. Zablokowali też drogi w Lubelskiem. Policja kieruje na objazdy. Na Lubelszczyźnie nieprzejezdna jest droga krajowa 19 i nr 76. Tak będzie przez dwa dni – zapowiadają rolnicy.

Rolnicy z Agrunii chcą zwrócić uwagę na swoje postulaty i blokują główne trasy w kilku regionach. Na Lubelszczyźnie „postawili” na „19” w Radzyniu (skrzyżowanie z DK 63) i na „76” w Wólce Zastawskiej. Kierowcy muszą liczyć się więc z dodatkowymi utrudnieniami. Policja zorganizowała objazdy, które pozwalają ominąć rolnicze blokady.

Zobacz: Drogowy armagedon w Lubelskiem. Rolnicy zablokują drogi krajowe

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, w Wólce Zastawskiej kierowcy jadący od Łukowa w kierunku Stoczka Łukowskiego kierowani są w miejscowości Sięciaszka na drogę wojewódzką 807 w kierunku Tuchowicza. – Z kolei kierowcy jadący od Stoczka Łukowskiego w kierunku Łukowa w miejscowości Zastawie kierowani są na objazd drogą powiatową do drogi wojewódzkiej numer 807 – informuje sierż. szt. Maciej Zdunek z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie, cytowany przez PAP.

W Radzyniu Podlaskim policja wprowadziła objazd przez: DK 19: Radzyń Podlaski – DK 63 – Ulan-Majorat – Wola Osowińska – DK 19 w Borkach. Pojazdy jadące od strony Lublina w kierunku Międzyrzeca Podlaskiego kierowane są na drogę powiatową P-1218L w kierunku miejscowości Ulan Majorat, następnie na drogę krajową K-63 w kierunku Radzynia Podlaskiego. Auta jadące od strony Międzyrzeca Podlaskiego w kierunku Lublina kierowane są na drogę krajową K-63 się w kierunku miejscowości Ulan Majorat, gdzie wjeżdżają na drogę powiatową P-1218L w kierunku miejscowości Borki, a następnie w Borkach na skrzyżowaniu drogi K-19 z powiatową P-1218L skręcają w prawo (koniec objazdu).

Pojazdy jadące od strony Wisznic w kierunku Lublina skręcają na rondzie WiN w lewo na drogę wojewódzką W-814 i przemieszczają się w kierunku Czemiernik drogą powiatową, a następnie w kierunku Lubartowa lub w kierunku Suchowoli do drogi W-815 i dalej w kierunku Lubartowa.

Prof. Antoni Dudek: Zbyt duża pomoc uchodźcom jest wyborczo szkodliwa [Super Raport]

Przed każdym takim newralgicznym miejscem są tablice informacyjne i patrole policji, które udzielają informacji. W chwili obecnej blokada przebiega spokojnie – powiedział aspirant Piotr Mucha, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim. Zgodnie z informacjami, jakie protestujący przekazali wcześniej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, blokada drogi może trwać 48 godzin – podaje PAP.

Sonda
Czy popierasz protesty rolników?