Wólka Dobryńska: Wypadek na DK-2. Nie żyje 53-letni mężczyzna

i

Autor: KWP Lublin Wólka Dobryńska: Wypadek na DK-2. Nie żyje 53-letni mężczyzna

Wólka Dobryńska: Wypadek na DK-2. Nie żyje 53-letni mężczyzna

2022-06-14 12:03

Wólka Dobryńska. Koszmarny wypadek przy granicy polsko-białoruskiej na drodze krajowej nr 2 pod Terespolem (woj. lubelskie). Nie żyje 53-letni mężczyzna. W środku nocy Białorusin staranował Ukraińca! Przyczyny i okoliczności tragedii wyjaśnia teraz policja i prokuratura.

Makabryczny wypadek przy granicy z Białorusią na krajowej „dwójce” w miejscowości Wólka Dobryńska. Do tragedii doszło w środku nocy, we wtorek (14.06) około godz. 1.00. Białorusin potrącił Ukraińca – kierowcę, który wysiadł ze swojego TIR-a.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Citroen potrącił pieszego znajdującego się na jezdni. Poszkodowanym mężczyzną okazał się 53-letni obywatel Ukrainy – relacjonuje kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Ukrainiec to też kierowca, tyle że TIR-a. Prawdopodobnie wysiadł z samochodu i znajdował się na przeciwnym pasie jezdni, gdy wjechał w niego kierowca osobówki. Potrącony Ukrainiec trafił do szpitala. Niestety, lekarzom nie udało się go uratować. 53-latek nie żyje.

Za kierownicą citroena 47-letni obywatel Białorusi. Policyjne badanie potwierdziło, że mężczyzna był trzeźwy. – Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają wszystkie okoliczności tragicznego wypadku. Apelujemy o rozwagę i ostrożność na drodze – dodaje Salczyńska-Pyrchla.

Apele o ostrożność są potrzebne i wskazane, bo statystyki z ostatnich dni na drogach Lubelszczyzny są fatalne. Niemal codziennie dochodzi do śmiertelnych wypadków. Tylko wczoraj w sześciu wypadkach drogowych w woj. lubelskim jedna osoba zginęła, a aż sześć zostało rannych – wynika z policyjnych statystyk.

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?