Wjechał MAN-em w szynobus. W pociągu było 15 osób. Zgroza w Płoskiem

i

Autor: KWP Lublin Wjechał MAN-em w szynobus. W pociągu było 15 osób. Zgroza w Płoskiem

Wjechał MAN-em w szynobus. W pociągu było 15 osób. Zgroza w Płoskiem

2022-04-12 10:53

Płoskie. Zgroza na przejeździe kolejowym na Lubelszczyźnie. Zderzenie ciężarówki i szynobusu wyglądało przerażająco i było ekstremalnie groźne. A całej tej sytuacji można było uniknąć… Policjanci przekonują, że zawinił młody kierowca ciężarówki, który zignorował przepisy. Okoliczności całego zdarzenia bada teraz policja. Wstępne wnioski już są, tak samo, jak i kary: trzy tysiące złotych mandatu dla 26-latka z MAN-a.

Wjechał MAN-em w szynobus wiozący pasażerów! W środku było kilkanaście osób. Sceny grozy z Płoskiem (pow. zamojski) na Lubelszczyźnie. Na szczęście koniec końców okazało się, że ogromny mandat, jaki otrzymał młody kierowca, to najpoważniejsza konsekwencja całego zderzenia. Jego okoliczności bada policja.

Do zderzenia na przejeździe kolejowym doszło w poniedziałek (11.04) około południa. W Płoskiem młody kierowca wjechał na tory, a szynobus nie zdążył wyhamować. Nie trudno wyobrazić sobie, jak tragicznie mogło skończyć się to zdarzenie. Policjanci nie mają wątpliwości, kto zawinił.

Do zdarzenia doprowadził kierujący samochodem marki Man 26-latek z gminy Fajsławice, który poruszał się od strony Mokrego w kierunku miejscowości Płoskie – informuje st. asp. Katarzyna Szewczuk z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. – Mężczyzna nie zachował szczególnej ostrożności, podczas przejeżdżania przez torowisko, zignorował nadawane sygnały i wjechał na przejazd. Nie zauważył, że w tym czasie od strony Zawady zbliża się szynobus – dodaje.

Wjechał MAN-em w szynobus. W pociągu było 15 osób. Zgroza w Płoskiem

i

Autor: KWP Lublin Wjechał MAN-em w szynobus. W pociągu było 15 osób. Zgroza w Płoskiem

Maszynista z szynobusu próbował coś zrobić, hamować, ale było za późno. Pociąg uderzył w tył ciężarówki. Szynobusem podróżowało 15 osób. To niedużo i – co najważniejsze – pasażerom nic się nie stało. Nietrudno wyobrazić sobie znacznie bardziej dramatyczne zakończenie takiego zdarzenia. Tym razem jednak skończyło się tylko na uszkodzeniach obu pojazdów.

Express Biedrzyckiej - gen. Waldemar Skrzypczak: To czas żebyśmy przestali bać się Rosji

Nawet kierowcy ciężarówki i szynobusu wyszli z tego bez szwanku. Obaj mężczyźni byli trzeźwi. Jednak to młodszy z nich, 26-latek z MAN-a, na dłużej zapamięta to zdarzenie. Policjanci nie mają wątpliwości, że to on zawinił.

26-latek za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym w wysokości trzech tysięcy złotych. Funkcjonariusze zatrzymali również dowód rejestracyjny pojazdu, którym kierował – informuje Szewczuk.

Policjanci przy okazji przypominają też najważniejsze zasady i przepisy ruchu drogowego, których bezwzględnie należy przestrzegać na przejściach i przejazdach kolejowych. Ich ignorowanie może być śmiertelnie niebezpieczne.

Kierujący pojazdem zbliżając się do przejazdu kolejowego oraz przejeżdżając przez przejazd, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność. Ma również obowiązek prowadzić pojazd z taką prędkością, aby mógł go zatrzymać w bezpiecznym miejscu, gdy nadjeżdża pojazd szynowy.

Bezwzględnie należy stosować się do znaku STOP. Natomiast na osobach pieszych ciąży obowiązek przechodzenia przez tory jedynie w miejscach do tego wyznaczonych. Niestosowanie się do tego nakazu stanowi zagrożenie dla życia przechodnia, jest również wykroczeniem, za które można otrzymać mandat karny.

Sonda
Czy na przejazdach kolejowych jest bezpiecznie?