Odpowie za zbrodnię z przeszłości. Uciekł do Szwajcarii, ale tego nie przewidział

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/Skitterphoto Odpowie za zbrodnię z przeszłości. Uciekł do Szwajcarii, ale tego nie przewidział

Odpowie za zbrodnię z przeszłości. Uciekł do Szwajcarii, ale tego nie przewidział

2022-04-12 8:49

Lubelskie. 49-letni mieszkaniec powiatu parczewskiego jest podejrzewany przez śledczych o makabryczną zbrodnię. Miał dopuścić się gwałtu! Po wszystkim… uciekł za granicę. Zapewne liczył, że w ten sposób uniknie kary i odpowiedzialności. Gdy ostatnio „na chwilę” wrócił do Polski, nie przewidział jednego: policja nie zapomina. Wymiar sprawiedliwości upomniał się i o niego. Co mu grozi?

Odpowie za zbrodnię z przeszłości. Podejrzany o gwałt 49-latek uciekł do Szwajcarii. Nie przewidział jednak tego, co się stanie, gdy, chociaż na chwilę, zawita do Polski. Policja nie zapomina. Wymiar sprawiedliwości upomniał się o niego bardzo szybko.

Zobacz także: Śliczna 25 latka ścigała swojego byłego. Bmw 28-latka ostrzelano z broni! Płońsk w szoku

W sobotę w nocy parczewscy kryminalni zatrzymali 49-latka z gminy Parczew, który jest podejrzewany o zgwałcenie kobiety. Od kilku miesięcy ukrywał się w Szwajcarii – informuje st. sierż. Ewelina Semeniuk z Komendy Powiatowej Policji w Parczewie.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w miniony weekend, w sobotę (9.04).

Sonda
Jaką karę za gwałt powinien ponieść 49-latek, jeśli jest winny?

Po tym, co zrobił, podejrzewany o zbrodnie 49-latek był poszukiwany w kraju i za granicą. Wystawiono za nim list gończy. Mężczyzna jednak nie przewidział, że sprawa „nie ucichnie” tak szybko. Policja nie zapomniała o poszukiwanym. Gdy okazało się, że mógł wrócić do kraju, funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania.

Express Biedrzyckiej - dr Mirosław Oczkoś: PiS robi nas w konia. Tak po bandzie nie jechał nikt

Kryminalni typowali miejsca, w których się ukrywał. Ich intuicja okazała się trafna. Mężczyzna zaledwie od kilku dni przebywał już na terenie Polski. Zatrzymany 49-latek trafił już do aresztu – dodaje Semeniuk.

Za gwałt kodeks karny przewiduję karę 12 lat pozbawienia wolności. Najbliższe miesiące 49-latek spędzi za kratami aresztu i to tam poczeka na proces.