Witek Muzyk Ulicy miał 42 lata. Artysta zostanie pochowany na lubelskiej ziemi

i

Autor: Shutterstock; This file is licensed under the Creative Commons Attribution 4.0 International license. Fot. Ralf Lotys (Sicherlich)

Ostatnie pożegnanie

Witek Muzyk Ulicy miał 42 lata. Artysta zostanie pochowany na lubelskiej ziemi

2024-01-12 11:37

W wieku zaledwie 42 lat zmarł Witold Mikołajczuk znany jako Witek Muzyk Ulicy. Był muzykiem-samoukiem, kompozytorem, akordeonistą, gitarzystą, wokalistą, aranżerem i autorem tekstów. Występował m.in. na ulicach Warszawy. W sobotę, 13 stycznia, odbędzie jego pogrzeb. Artysta zostanie pochowany na lubelskiej ziemi.

Nie żyje Witek Muzyk Ulicy

O śmierci artysty już pisaliśmy na se.pl. Witold Mikołajczuk, czyli Witek Muzyk Ulicy zmarł 4 stycznia. Przyczyny jego nagłego zgonu nie są powszechnie znane. Smutne wieści potwierdził jego menedżer. Informacja o śmierci muzyka pojawiła się również na jego facebookowym fanpage'u.

"Kochani, z przykrością informujemy, że dnia 04.01.2024 odszedł nasz ukochany Witek Muzyk Ulicy. Witku, zmieniłeś nasze postrzeganie świata i muzyki, jesteśmy wdzięczni za każdą wspólną chwilę, spotkania, koncerty i piękno, które dałeś światu" - mogliśmy przeczytać w rozrywającym serce komunikacie.

Witek Muzyk Ulicy spocznie na Lubelszczyźnie

Kilka dni temu pojawiła się informacja na temat pogrzebu Witka Muzyka Ulicy. Odbędzie się on w sobotę, 13 stycznia, na Lubelszczyźnie. Msza pogrzebowa odprawiona zostanie o godz. 12 w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Malowej Górze (pow. bialski). Po jej zakończeniu ciało muzyka spocznie na cmentarzu parafialnym.

Kim był Witek Muzyk Ulicy?

Witek Muzyk Ulicy, a właściwie Witold Mikołajczuk urodził się 6 września 1981 w Żarach (woj. lubiskie). Był muzykiem, kompozytorem, akordeonistą, gitarzystą, wokalistą, aranżerem i autorem tekstów. Wychowywał się w Kołczynie w gminie Rokitno, dokąd przeprowadził się z matką w 1989 roku z Żar.

Witek był muzycznym samoukiem. Ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Białej Podlaskiej, a w trzeciej klasie założył zespół rockowy o nazwie "Śrubokręt". Pracował też jako wolontariusz muzyczny - nieodpłatnie uczył muzyki w szkole podstawowej. Przed kilkanaście lat pracował jako handlowiec. Później zajął się graniem na akordeonie i gitarze oraz ulicznymi występami muzycznymi. Można było go spotkać m.in. w stolicy. Grając na ulicach Warszawy, komponował utwory, a amatorskie nagrania z występów umieszczał na YouTube oraz Facebooku.

Z grupą przyjaciół - Ryszardem Adamusem, skrzypaczką Dominiką Bienias, Wojciechem Kidoniem (instrumenty perkusyjne)i Arturem Rozmysłem za pomocą platformy crowdfundingowej wydał album "Gram dla Was" (2016) oraz "Folko Rocko Punko Polo" (2018).

W 2019 r. zagrał m.in. na Festiwalu Poland’Rock. Najbardziej znane utwory Witka Muzyka Ulicy to: "Rzucę Ciebie, rzucę nas", "A ja mam kaca", "Mamo, mamo", "Serce wolności".