Wielki Czwartek: Transmisja mszy św. Gdzie oglądać w Lublinie? Wielki Czwartek 1.04.2021

i

Autor: Pixabay/RobertCheaib

Wielki Czwartek: Transmisja mszy św. Gdzie oglądać w Lublinie? Wielki Czwartek 1.04.2021

2021-04-01 13:31

Transmisje mszy św. w Wielki Czwartek 2021 w Lublinie. Gdzie oglądać transmisję z mszy św. wieczerzy pańskiej? Dziś rozpoczyna się triduum paschalne. Dla katolików to najważniejszy czas w roku liturgicznym. Z powodu pandemii w kościołach wprowadzono ograniczenia. Wiele osób nie może wziąć udziału w obchodach. Jak sobie poradzić? Biskupi zachęcają do duchowej łączności w czasie mszy świętych. Transmisje w telewizji i internecie z kościołów w Lublinie na Wielki Czwartek 1.04.2021 r. obejrzysz tutaj.

Zobacz transmisje mszy św. z lubelskich kościołów w Wielki Czwartek 2021 roku. Gdzie oglądać mszę św. w Wielki Czwartek 1.04.2021 roku? Z powodu pandemii koronawirusa cześć osób nie będzie mogła wziąć udział w mszy św. w kościele w Wielki Czwartek. Tu możesz zobaczyć transmisje online z kościołów w Lublinie.

Wielki Czwartek. Limity w kościołach, transmisje mszy świętych

Wielki Czwartek 2021 wypada 1 kwietnia. To początek triduum paschalnego, bezpośrednio poprzedzającego Święta Wielkanocne – dla katolików najważniejsze w całym roku liturgicznym. Więcej o symbolice tego dnia przeczytasz tutaj: Wielki Czwartek 2021. Zmiany w kościołach w Lublinie i obostrzenia [Wielkanoc 2021].

W tym roku obchody Wielkiego Czwartku i całego triduum paschalnego, podobnie jak Wielkanocy, wyglądają inaczej przez trwająca pandemię koronawirusa. Biskupi wprowadzili zmiany w tradycyjnym przebiegu liturgii. W kościołach obowiązują limity liczby wiernych: jedna osoba na 20 metrów kwadratowych.

Część osób nie będzie mogła wziąć udziału w mszy św. w Wielki Czwartek. Księża i biskupi zachęcają do duchowej łączności podczas transmisji liturgii w internecie, telewizji czy radiu. Więcej o dostępnych transmisjach piszemy w dalszej części artykułu.

Wielki Czwartek. Msza św. online z Bazyliki oo. Dominikanów 1.04.2021

Wielki Czwartek. Transmisja mszy św. Gdzie oglądać?

Transmisja mszy św. w Wielki Czwartek 2021. Gdzie oglądać? Transmisje mszy świętych w Wielki Czwartek można oglądać na stronach internetowych poszczególnych parafii. Większość kościołów oferuje taką możliwość. W tym artykule znajdziecie transmisje mszy św. z archikatedry oraz bazyliki Dominikanów. Transmisje mszy św. można też oglądać w telewizji. TVP Lublin pokaże mszę św. z archikatedry lubelskiej.

Wielki Czwartek. Transmisja mszy św. z archikatedry lubelskiej 1.04.2021

Spis treści

  1. Wielki Czwartek. Limity w kościołach, transmisje mszy świętych
  2. Wielki Czwartek. Msza św. online z Bazyliki oo. Dominikanów 1.04.2021
  3. Wielki Czwartek. Transmisja mszy św. Gdzie oglądać?
  4. Wielki Czwartek. Transmisja mszy św. z archikatedry lubelskiej 1.04.2021
Śniadanie Wielkanocne: Co podać na stół?