Werbkowice: Makabryczna śmierć na DK 74. Zderzenia osobówki i motoroweru

i

Autor: KWP Lublin Werbkowice: Makabryczna śmierć na DK 74. Zderzenia osobówki i motoroweru

Tragedia na drodze

Werbkowice: Makabryczna śmierć na DK 74. Zderzenia osobówki i motoroweru

2022-08-05 15:00

Śmiertelny wypadek na DK-74 w Werbkowicach (pow. hrubieszowski) na Lubelszczyźnie. Zderzenie osobówki i motoroweru skończyło się makabrycznie. Wstępne ustalenia policji wskazują na to, że to kierowca jednośladu wymusił pierwszeństwo. Czy tak było? Potwierdzi to śledztwo. Niestety, 78-letni mężczyzna zginął na miejscu.

Jedna osoba zginęła w wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 74 w miejscowości Werbkowice (pow. hrubieszowski) – informuje Polska Agencja Prasowa. Jak i dlaczego doszło do tragedii na drodze? Motorower zderzył się z osobówką, a finał był makabryczny.

W piątek (5.08) przed godz. 10.00 na DK 74 w Werbkowicach doszło do zderzenia samochodu osobowego i motoroweru, w wyniku którego zmarł 78-letni kierowca jednośladu – potwierdza w rozmowie z PAP asp. sztab. Jarosław Karkuszewski z Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.

Co tam się stało? Jak doszło do śmiertelnego wypadku na DK-74? Wstępne ustalenia policjantów wskazują na to, że jadący z Werbkowic w kierunku Hrubieszowa motorowerzysta skręcił na stację benzynową i wymusił pierwszeństwo przejazdu na jadącym od strony Hrubieszowa osobowym BMW.

Śledczy pod nadzorem prokuratora przeprowadzili na miejscu szczegółowe oględziny oraz wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia. Mundurowi ustalili, że kierujący samochodem BMW 30-latek był trzeźwy. Z kolei decyzją prokuratora ciało 78-letniego mężczyzny zostało przekazane do zakładu medycyny sadowej, celem przeprowadzenia sekcji – dodaje Karkuszewski.

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?
Na grobie Rafała L., który zginął zanim ochrzcił swoje dziecko, najbliżsi zostawili wiersz łamiący serce