Werbkowice: JANUSZE ZBRODNI. Napadli na stację, obłowili się i… ZGUBILI ŁUPY

i

Autor: Pixabay/rebcenter-moscow

Werbkowice: JANUSZE ZBRODNI. Napadli na stację, obłowili się i… ZGUBILI ŁUPY

2020-12-01 22:22

Napadli na stację paliw, obłowili się, kradnąc alkohol i papierosy… Wzięli tyle, ile zdołali unieść. Skok się udał, ale panowie złodzieje, uciekając przed policją, pogubili łupy. Wszystko przepadło… To mógł być skok ich życia, a kończyło się potężnym kacem – chyba nie tylko moralnym. Januszom zbrodni z Werbkowic na Lubelszczyźnie grozi nawet 12 lat więzienia!

Zgłoszenie dotarło na policję w poniedziałkowe popołudnie (przed godz. 17.00). Mundurowi z posterunku w Werbkowicach dostali sygnał: napad na stację paliw! Funkcjonariusze ruszyli na miejsce, później w pościg za sprawcami zuchwałej kradzieży.

Dwóch mężczyzn weszło do miejscowej stacji paliw i grożąc pracownicy, zażądali wydania papierosów oraz alkoholu. Następnie kiedy mieli już swoje łupy w rękach, uciekli w nieznanym kierunku – relacjonuje asp. szt. Edyta Krystkowiak z Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.

Policjanci ruszyli w pościg za sprawcami zuchwałej kradzieży! Goniąc ich, szli niemal jak po sznurku, jakby złoczyńcy znaczyli swoją drogę okruszkami albo… pogubionymi fantami. Złodzieje pogubili po drodze skradziony alkohol. Policjanci znaleźli go w przydrożnym rowie.

ESKA XD EXTRA

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 24 i 28 lat. Obaj to mieszkańcy gminy Werbkowice – informuje Krystkowiak. – Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania przez funkcjonariuszy byli nietrzeźwi.

Pierwszy dzień grudnia młodzi przestępcy spędzili za kratami, trzeźwiejąc po swoim wybryku i lecząc kaca – pewnie nie tylko moralnego. I choć cała sprawa brzmi nieco zabawnie, a „wyczyn” Januszów zbrodni z Werbkowic może bawić, to konsekwencje ich „przygody” mogą być bardzo poważne!

Mężczyźni odpowiedzą przed sądem za rozbój – informują hrubieszowscy policjanci. I przypominają, że za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.