Ul. Kłamstw TVPiS w Lublinie. Kolejna po Inflacji Morawieckiego

i

Autor: Google Maps; zdj. ilustracyjne: Pixabay/frolicsomepl Ul. Kłamstw TVPiS w Lublinie. Kolejna po Inflacji Morawieckiego

Ul. Kłamstw TVPiS w Lublinie. Kolejna po Inflacji Morawieckiego

2022-03-07 11:41

Ul. Kłamstw TVPiS w Lublinie. Na mapie można znaleźć zaskakującą nazwę skromnej, osiedlowej drogi – nieopodal bardziej znanej ul. Armii Krajowej. To kolejny już taki „rodzynek” po niedawnej ul. Inflacji Morawieckiego w Lublinie. Nazwy ulic pozostają niezmienne, ale kreatywność internatów, którzy wyrażają swoje poglądy polityczne na Mapach Google – jest wręcz nieograniczona.

Ulica Kłamstw TVPiS pojawiła się w Google Maps – najpopularniejszej nawigacji i mapach dostarczanych przez internetowego giganta. Za ich rzetelność odpowiadają też sami użytkownicy – mogą np. zgłosić brakującą nazwę ulicy albo błędy na planach miast. Przeważnie pozwala to na poprawę ewentualnych pomyłek, a czasem… staje się okazją do zaprezentowania politycznych poglądów. Niedawno w Lublinie (a właściwie na jego planie w Mapach Google) pojawiła się ul. Inflacji Morawieckiego. Tym razem ktoś stworzył ulicę imienia Kłamstw TVPiS.

Sonda
Co sądzisz o zmianach nazw i „politycznych” nazwach ulic, pojawiających się w Mapach Google?

Nazwa ulicy: Kłamstw TVPiS ma być oczywiście nawiązaniem do telewizji publicznej, krytykowanej przez część społeczeństwa za brak obiektywizmu, zwłaszcza w przekazach dotyczących polityki. Jedni więc oglądają, a inni wybierają inne stacje. Jeszcze inni… zmieniają nazwy ulic.

Sedno Sprawy - Łukasz Schreiber

Ulica Kłamstw TVPiS w Lublinie pojawiła się tuż obok znanej wszystkim ul. Armii Krajowej, jako nazwa niepozornej drogi osiedlowej obok boków przy skrzyżowaniu z ul. Ułanów. Tak samo, jak każdy użytkownik może zaproponować dodanie „brakującej” nazwy ulicy, tak samo każdy może zgłosić obecny „błąd”. Ten zapewne niedługo zniknie, zostanie usunięty z planu Lublina w Mapach Google.

Niedawno w tym samym serwisie mogliśmy zauważyć ulicę Inflacji Morawieckiego, która zniknęła równie szybko, jak pojawiła się na planie miasta. Podobnych zdarzeń nie brakuje w całym kraju.