Ukraińcy zablokowali drogę do przejścia granicznego w Zosinie! Przedstawili żądania

i

Autor: al-grishin/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne

Ukraińcy zablokowali drogę do przejścia granicznego w Zosinie! Przedstawili żądania [AKTUALIZACJA]

2022-07-01 19:45

Droga do przejścia granicznego w Zosinie została w piątek (1 lipca) zablokowana przez kierowców z Ukrainy! Domagali się oni przywrócenia zwolnienia z opłaty celnej i podatku VAT przy imporcie na Ukrainę szeregu towarów, w tym samochodów. Jak przekazała PAP asp. sztab. Edyta Krystkowiak z KPP Hrubieszów, blokada przebiegała spokojnie i została już zakończona.

Ukraińcy zablokowali drogę do przejścia granicznego w Zosinie! Przedstawili żądania

Aktualizacja, godz. 19.45

Z informacji Polskiej Agencji Prasowej wynika, że blokada drogi prowadzącej do przejścia granicznego w Zosinie została już zakończona.

Godz. 18.30

W piątek (1 lipca) odbywa się blokada drogi do przejścia granicznego w Zosinie (powiat hrubieszowski). Za blokadą stoją... ukraińscy kierowcy, którym nie podoba się to, że od dzisiaj nie można już wwozić na Ukrainę wielu towarów (w tym samochodów), bez wcześniejszego wniesienia opłaty celnej oraz podatku VAT. Jak przekazała PAP asp. szt. Edyta Krystkowiak z KPP w Hrubieszowie, w blokadzie uczestniczy około stu ukraińskich kierowców, a zgromadzenie zabezpiecza policja.

Jak do tej pory, blokada przebiega spokojnie. Wydłuża się natomiast kolejka samochodów, które zmierzają w kierunku granicy polsko-ukraińskiej w Zosinie. Obecnie korek ma długość około 8 kilometrów.

PRZECZYTAJ: Biała Podlaska. Straciła 100 tys. złotych! Myślała, że inwestuje w kryptowalutę

Jak poinformował w piątek deputowany Rady Najwyższej Ukrainy Jarosław Żełezniak, zastępca szefa komitetu parlamentarnego do spraw finansów, polityki finansowej i celnej, w okresie od 5 kwietnia do 30 czerwca, gdy na Ukrainie nie obowiązywało cło i podatek VAT na import wybranych towarów, Ukraińcy wwieźli do kraju na ulgowych warunkach blisko 240 tys. samochodów.

ZOBACZ: Lublin: Piramida finansowa Elżbiety P. Kobieta wyłudziła ponad dwa miliony złotych!

Sonda
Czy należy spełnić żądania ukraińskich kierowców?
Przerażające szczegóły zbrodni w Nowej Sarzynie