Tydzień Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem. Bezpłatne porady w Lublinie [LISTA]

2021-02-22 8:02 mta
Tydzień Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem. Bezpłatne porady w Lublinie [LISTA]
Autor: Pixabay/MiamiAccidentLawyer

Rozpoczyna się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Poniedziałek, 22 lutego, to Dzień Ofiar Przestępstw, który co roku rozpoczyna kilkudniową serię bezpłatnych porad prawnych i psychologicznych w Lublinie. Ci, którzy zostali pokrzywdzeni, mogą za darmo zasięgnąć pomocy ekspertów. Jak to zrobić? Gdzie szukać pomocy? Jak skorzystać z bezpłatnych konsultacji poza Tygodniem Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem?

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem rozpoczyna się 22 lutego. Co roku w tym czasie organizowane są bezpłatne porady prawne czy psychologiczne dla osób, które są ofiarami przestępstw: oszustw, przemocy, molestowania czy innych haniebnych zdarzeń. W tym roku seria porad i konsultacji w Lublinie będzie wyglądała inaczej. Podpowiadamy, jak uzyskać pomoc ekspertów.

Wprowadzone w związku ze stanem epidemii ograniczenia spowodowały, że w tym roku instytucje Miasta Lublin nie będą oferowały bezpośrednich spotkań z profesjonalistami świadczącymi pomoc osobom pokrzywdzonym. Zachęcamy je do kontaktu telefonicznego, który jest skutecznym, a jednocześnie bezpiecznym sposobem uzyskania potrzebnej wiedzy i pomocy – mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Porady można uzyskać telefonicznie w dniach 22-23 lutego (poniedziałek i wtorek) pod numerami telefonów: 81 466 54 86 i 81 466 54 87, które będą dostępne w godzinach 7.30-12.30 oraz 14.00-19.00.

Po drugiej stronie będą czekali eksperci Zespołu Interdyscyplinarnego w Lublinie, a więc przedstawiciele m.in. Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie, MOPR, policji, Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, kuratorzy sądowi czy eksperci Stowarzyszenia Agape.

Zobacz też: Bałwan POŻARŁ dziecko! Będziesz w SZOKU. Niezwykła inicjatywa w Kijanach [ZDJĘCIA]

W całym kraju Fundusz Sprawiedliwości oferuje bezpłatne konsultacje prawne czy psychologiczne w sądach, jednostkach policji, stowarzyszeniach, centrach pomocy. Tu także pandemia wymusiła zmiany – by umówić się na spotkanie, trzeba wcześniej zadzwonić. Pomoc można uzyskać też telefonicznie. Jak z niej skorzystać? Dzwoniąc do Okręgowego Ośrodka Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Lublinie: 81 534 38 87, 782 515 474. Dyżur całodobowy, 7 dni w tygodniu: 605 780 345.

Poza Tygodniem Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem też można skorzystać z bezpłatnych porad prawnych w Lublinie. Pierwszy krok to umówienie się za pomocą strony internetowej – pod adresem: np.ms.gov.pl lub za pomocą telefonu – pod numerem: (81) 466 12 10 (od poniedziałku do piątku, w godz. od 7.30 do 15.30). Więcej na ten temat: BEZPŁATNA pomoc prawna w Lublinie. DARMOWE porady. Kto może skorzystać?

Potężne tłumy na ulicach Warszawy