Bałwan POŻARŁ dziecko! Będziesz w SZOKU. Niezwykła inicjatywa w Kijanach [ZDJĘCIA]

i

Autor: Pixabay/brusnikina9; facebook.com/HuLaj-Łąka

Bałwan POŻARŁ dziecko! Będziesz w SZOKU. Niezwykła inicjatywa w Kijanach [ZDJĘCIA]

2021-02-21 21:04

Śniegowy bałwan pożerający dziecko, żółw albo kot z białego puchu… Niezwykłe, śniegowe rzeźby powstały pod Lublinem. Nie wiadomo, jak długo przetrwają rosnące temperatury i odwilż, ale na szczęście mieszkańcy zdążyli je sfotografować. Tak się bawią w Kijanach (gmina Spiczyn) na Lubelszczyźnie. Niezwykły konkurs uruchomił ogromne pokłady kreatywności…

Będziesz w szoku, gdy zobaczysz, co mieszkańcy stworzyli ze śniegu. „HuLaj – Łąka” – facebookowy profil miłośników aktywnego wypoczynku na łące obok kościoła w Kijanach wypełnił się zdjęciami niezwykłych bałwanów. Jeden z nich „pożarł” dziecko.

Zobacz też: QUIZ: Szkolne lektury – kto je napisał? Pamiętasz tych autorów? To trudniejsze niż myślisz

Mieszkańcy skrzyknęli się w internecie i postanowili kreatywnie wykorzystać białą scenerię. Na łące obok kościoła zorganizowali… konkurs na najbardziej niezwykłą, śniegową rzeźbę. Powstawały więc bałwany przypominające te tradycyjne, ale też i zupełnie niezwykłe: kot (a nawet kocia rodzina), żółw, wieże, monumentalne budowle i konstrukcje ze śniegu.

Śniegowe rzeźwy zostały sfotografowane. Trwa głosowanie na najpiękniejszą i najbardziej niezwykłą.Tegoroczna edycja była inna niż poprzednie, bo musiała być. Rozciągnęliśmy ją w czasie i przestrzeni – piszą organizatorzy konkursu. Bałwany powstawały cały dzień. W poniedziałek finał głosowania.

Więcej o niezwykłym konkursie w Kijanach przeczytasz na facebookowym profilu „HuLaj – Łąka”. Który bałwan powinien wygrać?

Kończący się weekend mógł być ostatnią okazją do lepienia bałwanów w tym sezonie. Rosnące temperatury mogą sprawić, że śnieg zniknie na dobre i już nie wróci. W poniedziałek na Lubelszczyźnie temperatury w dzień sięgnął pięciu stopni Celsjusza. W kolejnych dniach będzie jeszcze cieplej – w drugiej połowie tygodnia termometry mogą wskazywać nawet dwucyfrowe wartości na plusie.

Super Raport 19.02 (Goście: Małgorzata Kidawa Błońska - wicemarszałek Sejmu, PO oraz Jacek Ozdoba - wiceminister klimatu, Solidarna Polska)